Dekorasyon

Mobilya Seçimi

Yaz mevsiminin başlamasıyla evlilik dönemi da başlamıştır. Diğer mevsimlere göre düğün için daha çok seçilen yaz aylarında yeni evlenen çiftleri en çok düşündüren konu ise mobilya seçimi oluyor.
Sıcak bir yuva kurulmasında önemli olan mobilya seçme, yatak odası, yemek odası, oturma gurubu, çocuk odası takımı gibi evin farklı bölümleri için vazgeçilmez konuları arz ediyor. Hatta evin tül
perdeleri, halısı ve diğer bir çok eşyası da yine seçilen mobilyalara göre farklılık göstermektedir.
Bir çok mobilya mağazası, yeni evlenen çiftler için çeşitli ve renk seçenekleri ile hayalleri zorlayan aşan tarzda mobilya seçenekleri sunmaktadır ve sadece dış görünüşleri değil mobilya için tercih edilen malzemenin ve kalitesinin önemli olduğu bilinmektedir.
Kalitesiz bir mobilya, sırt, adale, bel ve ayak ağrıları gibi sorunlara yol açmaktadır, iyi bir seçim yapmalı ona göre tercih edlmelidir ve mobilyalar psikolojik olarak da üzerinizde olumsuz etki eder. Dayanıklı olmayan ve erken eskiyen kırılan mobilyalar da tamir edilmeye bilir, çoğu zaman değiştirilmeyle sonuçlanarak ek masraf çıkartırlar. Bu yüzden yeni evlenen çiftlerin en çok dikkat etmesi gereken konuların başında mobilya seçiminin iyi yapılması gelmektedir.
Alınan mobilyaların ücretleri, kalitesi, birden fazla amaçla kullanılabilme, kapladığı yer, dayanma zamanı, tamir masrafları gibi özellikler göz önünde bulundurulmalıdır. Özellikle tamamen ağaç ürünü mobilyalardan kaçınmak gerekebilir. Zamanla en çok eskiyen ve bozulan , yırıla bilen mobilya çeşitlerinin başında tamamı ağaç olan mobilyalar gelir. Bu yüzdende üst yüzeyi ağaç, iç kısmı sunta türünde yapılmış olan mobilyalar daha çok tercih edilse de aslında en mantıklı ve kullanışlı olanı MDF ile üretilen mobilyalardır.
2014-mobilya-modelleri
Bir evin değişmez ürünü olan ve karar verilirken birbirleri ile uygun olmasına dikkat edilen yatak odası, yemek odası, oturma odaları gibi mobilyalar, huzurlu bir ev için yeni evlenen çiftlerin en çok dikkat etmeleri gereken konuların başında gelmektedir.
Unutmamak lazım ki mobilya denince akla ilk gelen kaliteli olması ve bunun için her dakika dış görünüşe bakarken, almakta olduğunuz mobilya gurubu içinde kullanılan malzemelerin içeriğini de iyi bilmeniz gerekmektedir. Aldıktan belli bir süre sonra sorun oluşturan mobilya takımları, yeni kurulan huzurlu yuvayı hoşnutsuz edebilir.
Bunlardan dolayı yeni evlenen çiftler ve bunun yanında mobilyalarını yenilemek isteyen aileler daima ön planda tutmaları gereken şey, beyaz eşyadan ve mutfak eşyasından çok mobilya olmalıdır. Biraz araştırınca çok da zor olmadığı anlaşılmaktadır Evdeki mobilya takımlarını yenilemek yerine, doğru ve kaliteli ürün alınmalıdır ve uzun süre modası geçmeyen kaliteli mobilyaları almakta fayda var.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı