Biyografiler

Merve Toy Kimdir? Biyografisi

Bu yazımızda ekranların başarılı sunucularından olan Merve Toy hakkında; kaç yaşındadır,kimdir, biyografisi, hangi takımlıdır  ve diğer tüm merak ettiğiniz bilgileri paylaşmaktayız.
27 Aralık 1984 yılında Adapazarında doğmuştur. Oğlak burçludur. Fenerbahçe taraftarıdır. Futbolcu Sergio Ramos hayranıdır. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunudur. Üniversite okurken 1. sınıfta 2002 yılında televizyonculuğa ilk adımını atmış
oldu.
Montaj yaparak, haber yazarakmerve-toy-fotograflari kendini geliştiren başarılı sunucu Şansal Büyükanın yardımıyla sunuculuğa başladı. Ercan Taner ve Öztürk Pekin gibi usta isimlerle birlikte çalışarak tecrübe kazandı. Maraton adlı futbol programında çalışarak röportajlar yapmaya başladı. Belli bir zaman futbol yayınları yaptıktan sonra Basketbola geçiş yaptı.
Show TV’de spor haberlerini sunmuştur. Spormaxte basketbol ailesi adlı programı sunmuştur. Milliyet ve Gazetevatan da spor yazarlığı yapmaktadır.
Bir röportajında Çerkez kökenli olduğumuz için silahlara hep ilgisi olduğunu Silahları çok sevdiğini Türkiye rekoru olduğunu ifade etmiştir.
Sosyal Medya Hesapları : https://twitter.com/merve_toy – http://instagram.com/mervetoy
Merve Toy Fotoğrafları: ( Resimleri büyütmek için üzerlerine tıklayınız ) 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı