Biyografiler

Merve Toy Kimdir? Biyografisi

ABONE OL

Merve Toy

Bu yazımızda ekranların başarılı sunucularından olan Merve Toy hakkında; nerelid,kimdir, biyografisi, hangi takımlıdır ve diğer tüm merak ettiğiniz bilgiler yer almaktadır.
Merve Toy Kimdir: 27 Aralık 1984 yılında Adapazarında doğmuştur. Oğlak burçludur. Fenerbahçe taraftarıdır. Futbolcu Sergio Ramos hayranıdır. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunudur. Üniversite okurken 1. sınıfta 2002 yılında televizyonculuğa ilk adımını atmış
oldu.
Montaj yaparak, haber yazarak kendini geliştiren başarılı sunucu Şansal Büyüka’nın yardımıyla sunuculuğa başladı. Ercan Taner ve Öztürk Pekin gibi usta isimlerle birlikte çalışarak tecrübe kazandı. Maraton adlı futbol programında çalışarak röportajlar yapmaya başladı. Belli bir zaman futbol yayınları yaptıktan sonra Basketbola geçiş yaptı.
Show TV’de spor haberlerini sunmuştur. Spormaxte basketbol ailesi adlı programı sunmuştur. Milliyet ve Gazetevatan da spor yazarlığı yapmaktadır.
Öztürk Pekin ve Ercan Taner gibi usta isimlerle çalışan Merve Toy, basketbol ve futbol programları ile çalışmalarını sürdürdü. Futbol dışında  basketbol programlarını sunmaya da başlayan güzel sunucu, TRT Spor ekranlarında yayınlanan Sporsel programı sunuculuğu yapmıştır.
Bir röportajında Çerkez kökenli olduğumuz için silahlara hep ilgisi olduğunu Silahları çok sevdiğini Türkiye rekoru ve Balkan şampiyonluğunu olduğunu ifade etmiştir.
Sosyal Medya Hesapları : twitter.com/merve_toy -instagram.com/mervetoy
Merve Toy Fotoğrafları: ( Resimleri büyütmek için üzerlerine tıklayınız )

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı