Biyografiler

Merve Toy Kimdir? Biyografisi

Merve Toy

Merve Toy Kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır, hangi takımlıdır, biyografisi ve hakkında merak edilen tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Merve Toy Biyografi

27 Aralık 1984 yılında Adapazarı’nda doğmuştur. Oğlak burcudur. Fenerbahçe taraftarıdır. Futbolcu Sergio Ramos hayranıdır. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunudur. Üniversite okurken 1. sınıfta 2002 yılında televizyonculuğa ilk adımını atmıştır.
Montaj yaparak, haber yazarak kendini geliştiren başarılı sunucu Şansal Büyüka’nın yardımıyla sunuculuğa başladı. Ercan Taner ve Öztürk Pekin gibi usta isimlerle birlikte çalışarak tecrübe kazandı. Maraton adlı futbol programında çalışarak röportajlar yapmaya başladı. Belli bir zaman futbol yayınları yaptıktan sonra Basketbola geçiş yaptı.
Show TV’de spor haberlerini sunmuştur. Spormax adlı kanalda basketbol ailesi adlı programı sunmuştur. Milliyet ve Gazetevatan da spor yazarlığı yapmıştır. Toy Life Plus TV ile Spor + programında Serdar Ali Çelikler ile birlikte günün gelişen spor haberlerini yorumlamaktadır.

Bir röportajında “Çerkezim, ailemin bir kısmı Abhazya’da, gidip geliyorum. Oranın da vatandaşıyım, hatta evde Abhazca konuşulur. Babam Sakarya’da spor il müdürüydü. Kafkas kökenli olduğumuz için silah ve at bize yabancı şeyler değil. Atıcılıkta iki Türkiye birinciliğim, bir Türkiye rekorum, bir de Balkan şampiyonluğum var. Atıcılıkta bir hedef vuruyorsunuz. Babam kanser hastasıydı ve o hedef bana babamın hastalığı gibi geliyordu. Vefat ettiğinde 12 yaşımdaydım. Müsabakalara filan hep birlikte giderdik. Atıcılık bana onu anımsattığı için devam etmek istemedim, edemedim.” ifade etmiştir.
Sosyal Medya Hesapları : twitter.com/merve_toy – instagram.com/mervetoy
Tavsiye yazı : Hande Sarıoğlu Kimdir

Merve Toy Fotoğrafları

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu