Biyografiler

Linet Kimdir? Biyografisi

Linet

Fantazi müziğinin güçlü seslerinden olan Linet Kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir, biyografisi ve merak ettiğiniz tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Linet Biyografi

Linet Menaşi, Türk-İsrailli şarkıcıdır. 1975 yılında İsrail de doğmuştur. Henüz 10 yaşındayken ilk albümünü çıkarmıştır. Annesi bir dönemlerin önemli Türk Sanat Müziği şarkıcılarından olan Bursalı Leyla Özgecan, babası ise İstanbullu Şumuel Menaşe’dir. Bir süre müziğe ara verip İsrail de şekerci dükkana açmıştır. Müziğe ara verdiği dönemlerde aşırı kilo alan başarılı şarkıcı daha sonra müziklerine devam etmek için 40 kilo vermiştir. Konservatuvar eğitimini İsrail de almıştır. Türkçenin yanısıra İbranice, Arapça ve İngilizce şarkılarda söyleyebilmektedir. Gitmiş olduğu tüm programlarda playback yapmaması ve canlı performans göstermesi en önemli özelliği olan başarılı sanatçı sesiyle adeta insanın içine işliyor.
17 yaşında Orhan Gencebay şarkılarıyla oluşan albümünü yayınlayarak 2 altın plak ödül almaya hak kazanmıştır. Daha sonra 1995 senesinde “Linet”, 1997 senesinde “Linet’in Müzik Kutusu” ve 1999 senesinde de “Linet” adlı 3. stüdyo albümünü çıkardı.
1999 yılında Türkiye’den ayrılarak İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri,Fransa, Yunanistan ve Rusya gibi ülkelerde şarkılarını seslendirdi.

2006 yılında tekrar Türkiye’ye dönen güçlü ses 2009 yılında Paylaşmak İstiyorum adlı albümünde Orhan Gencebay, Ferdi Tayfur, Hakkı Yalçın, Murat Güneş, Ercan Saatçi, Sezen Aksu, İlker Karaman, Hakan Altun, Emirkan, Sıla ve Bülent Özdemir gibi isimlerin eserlerine yer verdi. Daha sonra 2011de Kalbimin Sahibi Sen adlı bir albüm çıkardı.
Facebook sayfası : https://www.facebook.com/linetcomtr/info
Twitter adresi : https://twitter.com/linetmenasi
Linet Menaşi Fotoğrafları:
( Resimleri büyütmek için üzerlerine tıklayiniz )

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu