Eğitim Haberleri

Konusarakogren.com Blog Üzerinden Kelime Eğitimi

Ünlülerin hayatımızdaki yeri çok önemlidir. Onlar gibi giyinmek, onlar gibi süslenmek, gittikleri kafelere gitmek ve onlar gibi konuşmak kısaca her şey demektir. Söyledikleri sözler emir niteliği taşır. Yaptıkları hareketler hemen uygulanmaya başlanır. İngilizce güzel sözler hem anlamlıdır hem de yol göstericidir. Bazen bir cümle ya da kelime hayatın değişmesine neden olur. İngilizce kelimeler ve anlamlarını Türkçe açıklamaları ile bulabilirsiniz. Başkalarına öğretmekle biz de öğrenmiş oluruz / ın teaching others we teach ourselves. Hayatta tek bir mutluluk vardır. Sevmek ve sevilmek / there is only one happiness in life. To love ande to be loved. Öğretmenler kapıyı aralayanlardır ancak içinden kendin geçip gitmelisin / teachers open the door but you must walk through it yourself. Herkes çıkarken içeri giren kişi gerçek arkadaştır / a friend walks in when everyone else walks out. Aklın gerçek kaynağı bilgi değil hayal gücüdür / the true sign of intelligence is not knowledge but imagination. Değişmek gelişmektir, sık değişmek ise mükemmel olmaktır / to improve is the change, to be perfect is to change often.konusarak-ogren

İngilizce fiiller arasında en sık kullanılanlar / Most common verbs şu şekilde sıralanabilir. Agree/aynı fikirde olmak. Allow/izin vermek. Answer/cevap vermek. Ask/sormak. Be/olmak, bulunmak. Become/olmak, olmaya başlamak. Begin/bir şeye başlamak. Believe/inanmak. Borrow/ödünç almak. Break/kırmak. Bring/kazandırmak. Buy/satın almak. Call/telefonla aramak. Carry/taşımak, getirmek, götürmek. Change/değiştirmek. Close/kapatmak, örtmek. Come/gelmek. Cut/kesmek. Decide/karar vermek. Do/yapmak. Eat/yemek. Explain/açıklamak, izah etmek. Fall/düşmek, yıkılmak, devrilmek. Fell/hissetmek. Find/bulmak, keşfetmek. Finish/tamamlamak, bitirmek. Follow/takip etmek, sürdürmek. Fly/uçmak, uçakla gitmek. Forget/unutmak. Get/almak, edinmek, olmak. İngilizce de günlük hayatta kullanılan dilde yaklaşık bin kelime bilmek yeterlidir. Kelime haznesine eklenen her bir yeni bilgi konuşmanın kalitesini artırırken kişinin de kendine olan güveni artırır. Fiiller cümle yapısının en önemli sözcükleridir. İngilizce de fiiller zamanlara göre farklı kullanımlara sahiptir. Kurallı ve kuralsız çekimlere sahip fiiller vardır. Fiil çekimleri dili sonradan öğrenen kişilerin mutlaka ezberlemesi gereken bir konudur.

Tek bildiğimiz şey hiçbir şey bilmediğimizdir cümlesi bize hayatın özetini çıkartan bir cümledir. One thing only I know and that is that I know nothing. Bir annenin kalbi her zaman çocuğuyla birliktedir cümlesi annelerimizin bizimle nefes aldığı bizimle nefes verdiğinin açık bir kanıtıdır. A mother’s heart is always her children. Ünlü yazar ve felsefeci Paulo Coelho yaptığını şeye karşı ilgiliysen pozitif enerjiyi hissedersin. Çok basit, derken yaptığımız işi severek yapmanın hayatımıza kattığı değere dikkat çekmiştir. When you are enthusiastic about what you do, you feel this positive energy. It’s very simple. Ünlü iş adamı Donald Trump zaten düşünmek zorundasın, öyleyse neden büyük düşünmeyesin? Derken kendi başarısına ulaşırken geçtiği yol hakkında bilgisini paylaşmıştır. You have to think anyway, so why not think big? Nelson Mandela ise söylediği pek çok önemli söz gibi söylemiş olduğu bu sözle de eğitimin önemine tüm dünyanın dikkatini çekmeyi başarmıştır. Eğitim tüm dünyayı değiştirebilmek için kullanacağın en güçlü silahtır / education is the most powerful weapon which you can use to change the World.
Kaynak: konusarakogren.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı