Biyografiler

Kendi Kimdir? Biyografisi

Kendi kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir, gerçek adı nedir, biyografisi ve hakkında merak edilen tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Kendi Biyografi

Gerçek adı Nuray Ülker olan “Kendi” 4 Şubat 1987 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. 4 yaşında klasik bale eğitimi almaya başladı. 1 yıl piyano eğitimi aldı, Lisedeyken 4 sene bateri çaldı, Pera güzel Sanatlar’da piyano dersleri aldı. Voleybol ile ilgilendi. Şan dersleri aldı, Sahne ismini ünlü çizgi film “Şeker Kız Candy”den almıştır. Biyografi Kendi, 2009 yılında “Aksi Single” albümüyle müzik dünyasına adım attı. Kendi, daha önce modellik ve Number 1 TV’de VJ’lik yaptı; reklam filmlerinde, dizilerde oynadı. Hey Girl’ün kapak kızı yarışmasında da ilk 10’a kalmış, Kendi, 14 yaşındayken “Aşkına Eşkıya” dizisinde rol aldı, Sonra 15-16 yaşlarında “Gurbet Kadınları”nda rol aldı. sonra da “Cennet Mahallesi”dizisinde oynadı. “Evcilik Oyunu” yarışmasında görev aldı. Pembe takıntısı vardır, evi pembe, arabası pembe. Tiner kokusuna alerjisi var. 2012 yılında Star TVde yayınlanan “Benzemez Kimse Sana”adlı yarışma programında yarışmacı olarak görev aldı.

2014 yılında Oh Oh isimli single çıkartmıştır. Beyaz Sevda’ya  Tuz Gölü’nde sinematografik teknikler uygulanarak farklı bir klip çekildi.  Klipte Kendi’ye farklı koreografileri ile çok sayıda dansçı eşlik etti. 2016  yılında Karar adlı albümünü çıkarttı.
Hobileri: Surf ve alışveriş yapmak.
– Fobisi: Böcekler
– En sevdiği film: Lambada, Come Along Poly
– Dinlediği müzik türü: Elektronik, indie, trip-hop. Sasha, the pinker tones goldfrapp dinlemeyi seviyor.
2013 yılında Boxer dergisinin okuyucuları tarafından Türkiye’nin En S…i Kadın seçildi.
Sosyal medya adresleri : instagram.com/kendiland

Kendi fotoğrafları

(Resimleri büyütmek için üzerlerine tıklayabilirsiniz.)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu