Sağlık Haberleri

Kaş Kaldırma Ameliyatı

Kaş Kaldırma

Kaşlar, gözlerinizin üzerinde yer alarak, bakışlarınız ile birlikte ruh halinizi dışarıya yansıttığı gibi, yüz estetiği açısından önemli bir değer oluşturur. Yaş ilerledikçe, dokular gevşedikçe yer çekiminin de etkisiyle kaşlar da sarkmaya başlar. Kaşların şeklindeki farklılıklar, kızgın, sert, yorgun, üzgün, bezgin, yaşlı, öz güvenini yitirmiş bir ifade kazandırır. Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı ile kaşların konumundan kaynaklanan olumsuz ifade giderilir, daha canlı, daha genç, daha kendinden emin görünüm kazandırılır.

Endoskopik Kaş Kaldırma Ameliyatı

Endoskopik kaş kaldırma operasyonu, tek başına ya da üst yüz ya da alın germe ameliyatı içinde ya da göz kapağı estetiği ameliyatı ile bir arada uygulanabilir. Kaşlarda sarkıklığı ve düşüklüğü olan hastalarda alın germe (üst yüz germe ameliyatı) daha uygun bir seçenektir. Kaşlarda herhangi bir sarkma olmayıp kenarlarının kalkması arzu edildiğinde alın germe ameliyatı uygulamaya gerek yoktur, tek başına kaş kaldırma ameliyatı yeterli olur.

Kaş KaldırmaTek başına estetik kaş askılama ameliyatı için hastanede kalmanıza gerek yoktur, aynı gün evinize dönebilirsiniz. Genelde kaş kaldırma ameliyatı lokal anestezi altında uygulanır, başka bir ameliyat daha yapılacağı durumlarda ya da sizin özel olarak tercihiniz halinde genel anestezi de yapılabilir. Kaş kaldırma ameliyatı sırasında, kaşların kaldırılmasını istediğimiz doğrultu üzerinde saçların içinden birkaç cm’lik kesi içinden girerek kaşların altındaki dokular serbestleştirilir ve yukarıya doğru gerdirilir.

Kaş kaldırma sonrası iyileşme dönemi

Ameliyatın ardından rahatsızlık verecek derecede ağrı olmaz, günlük hayatınıza hemen dönebilirsiniz. İlk günlerde göz etrafında şişlik ve morluk oluşabilir, ilk hafta içinde kendiliğinden düzelir. Ameliyattan 2 gün sonra banyo yapabilirsiniz. Kendi kendine eriyen dikiş kullanılabilir, bu durumda için dikişleri aldırma zahmeti ve stresi çekmezsiniz. Ameliyat, saçlı deri içinden yapıldığı için birkaç cm. lik izler saçların içinde gizli kalır ve dışarıdan bakıldığında görünmez.

Endoskopik kaş kaldırma ameliyatı ile daha genç bir görünüm, daha canlı ve etkileyici bakış kazanabilirsiniz.
Tavsiye makalelerBurun Estetiği – Yağ Aldırma Alın Germe Ameliyatı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu