Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa » Dekorasyon » Kahvaltı Setleri

Kahvaltı Setleri

Yemek takımları gibi kahvaltı setleri de evin oldukça önemsenen parçalarıdır. Özellikle hafta sonları ya da misafir ağırlandığı zamanlarda fazlasıyla kullanılmaktadır. Kahvaltı setleri içerisinde çay fincan takımı, servis tabakları, salata tabağı, peynir tabağı, sosluk, zeytinlik gibi birçok parça bulunmaktadır. Kimi, kahvaltı setleri içerisinde çok az parça barındırırken kimisi de bahsettiğimiz birçok parçayı içerisinde bulundurmaktadır. Kahvaltı setlerinde de genellikle bone china kullanılmaktadır.
Kahvaltı Setlerinin Özellikleri
Kahvaltı seti almak isteyenler öncelikle hangi yapıdakileri tercih etmeli, onu bilmelidir. Seramik, porselen, bone china gibi seçenekleri bulunmaktadır. Yanı sıra 6 kişilik, 4 kişilik gibi de set seçenekleri vardır. Bunun dışında kahvaltı setleri arasında sadece 6 parçalık cam parçaların olduğu setler de vardır. Fiyatları da buna göre değişkenlik göstermektedir. 20 TL ile 1.000 TL arasında değişen bir fiyat skalası vardır.
Desenli ve sade olmak üzere iki seçenek bulunmaktadır. Bunun yanı sıra plastik kapaklı cam kahvaltılık ürünler de mevcuttur. Şık ve sağlıklı olması adına genellikle porselen ya da cam ürünler tercih edilmektedir.
Kahvaltı setlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler
 Kahvaltı seti satın alırken mutlaka yetkili kişilere ürün hakkında detaylı bilgi için başvurunuz. Desenli ya da sade olmasına göre ürünün dayanıklılığını ve bulaşık makinesi kullanımına uygun olup olmadığına dikkat ediniz. Desenlerinin suya dayanıklılığı da oldukça önemlidir. Ürün alırken garanti belgesi gibi bir talimat belgesi almaya da özen göstermelisiniz. Çok parçalı ürünlerde eksik parçanız ya da kırılan ürün olması durumunda kimi markalar size yenisini sağlamaktadır.
Bu sebeple kahvaltı setleri alırken yeni sezon olmasını tercih edebilirsiniz. Diğer önemli bir nokta ise, ürünlerde bulunan çizgi ya da çatlak şeklindeki çizgilerin oluşumu veya oluşmaya başlaması. Bunlara da dikkat ederek ilerideki kırılmalara karşı önlem alabilirsiniz. Böyle bir parça görürseniz alırken lütfen görevliye bildiriniz. Sağlıklı olması açısından ürünlerde kullanılan madde içeriklerini de kesinlikle sormalısınız.
Besinler kadar kullandığımız yemek araçları da oldukça önemlidir çünkü. Yanı sıra, kahvaltı setlerinin içinde bulunan tahta ya da plastik parçaları da dikkatli temizlemeniz gerekmektedir.

Bu yazımız 167 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*