Sağlık Haberleri

En iyi implant markaları

En iyi implant markaları, En iyi diş implantı markası hangisidir?
İmplant Uygulamasında Kullanılan Markalar
Malzemelerin kaliteleri ve türünde değişiklik gösteren implant markaları, önemli bir husustur. Orijinal ve kaliteli olmayan malzemelerden yapılmış implant kişinin çene dokusuna ve kemik dokusuna uyum sağlamamakla birlikte çeşitli enfeksiyonlara da yol açabilir. Hatta bu tarzda orijinal olmayan ürünler çene kemiği yapısını korumak ve onarmanın aksine yapıyı bozabilir ve büyük hasarlara yol açabilir.

Her türlü malzemede ve üründe olduğu gibi implantda da orijinal olmayan taklit malzemeler kullanılabilir. Bu sorunların önüne geçebilmek için güvenilir hekimlere ve kuruluşlara gidilmeli ve kullanılan malzemelerin standartlara uygun olup olmadığı araştırılmalıdır. Kullanılan ürünün orijinal ve patentli oluşuna dikkat edilmelidir. diş sağlığı oldukça önemli bir konudur ve ihmal edilemez bu doğrultuda tedavinin uygulandığı klinik hastane vb kuruluşta diş implantı malzemesinin markasının türünün tercih edildiği önemlidir ve dikkat edilmesi gerekir. Bu alanda araştırma yaparak yeterli bilgiye sahip olunmalıdır.

İmplant markalarında dikkat edilecekler

Çok farklı implant markaları ve implant çeşitleri bulunmaktadır. Bunların kalitesi türü için dikkat edilecek faktörler şöyledir;

 • Patentli ürünler olması
 • Kemik ve doku uyumu sağlayan ve test sonuçları olan ürünler olması gerekir,
 • Kemiğe uyum ve doku iyileşme süresi kısa olmalı,
 • Laboratuvar sonuçlarından başarıyla geçmiş ürün olması gerekir,
 • Alerjik sonuçlar doğurmaması gerekir,
 • Yan etkiler yaratmamalı ve kullanım prosedürü kısıtlı olmalı,
 • İmplant protezlerinde kullanılacak dişin esnek olması gerekir,
 • Mühendislik becerisi ile üretilmiş olması gerekir

Amerika ve Avrupa tescilli markalar kabul görenlerdir. Bu markalar Straumann, Astra Tech, Biomet vb. markalardır.

İmplant markaları

İmplant markaları nelerdir sorusuna cevap olarak aşağıdaki markaları ve üretim ülkeleri olarak açıklayabiliriz;

 • Humantech : Almanya
 • Nobel Biocare(branemark) : İsveç
 • ITI (straummann) : İsviçre
 • Biomet3i: Amerika
 • Astra Tech: İsveç
 • SKY(bredent): Almanya
 • Laser lok(biohorizon):ABD
 • Hıossen ve Osstem: Güney Kore
 • Tekka:Fransa
 • Xıve- Ankylos(Friadent-Dentsply): İngiltere ve Almanya
  En iyi diş implantı markası hangisidir? SKY(bredent) markası, adından sıkça söz edilen Alman üretimi, sağlamlığı ve yüksek doku uyuşmasıyla bir numara olarak konumlandırılabilir. Avrupada sıkça kullanılan markaların başında gelir. Diş hekimlerince de tercih edilen marka kaliteli ve patentli orijinal üründür.

Türkiye’de üretilen implant markaları

Türkiye de üretilen ilk implant markası “nucleoss” isimli implant  markasıdır.  Nucleoss markası ile ilgili fakültelerde yapılan uygulama çalışmalarına göre kemikle sağlıklı kaynaşma açısından  başarılı bir implant markası olduğu ifade edilmektedir.
Tedavide marka seçimi çok büyük önem teşkil etmektedir. Duyulmamış ucuz markalarla yapılan tedaviler, kişinin sağlığını önemli derecede etkilemektedir.

En iyi implant markaları

Aşağıda yazmış olduğumuz markalar dışında da kaliteli markalar bulunmaktadır. Bu marka iyi, şu marka kötü diye bir ayrım yapmaktan ziyade en çok merak edilen, sorulan markalar hakkında aşağıda  kısaca açıklamalar yapılmaktadır. İmplant markaları hakkında diş hekiminizden tavsiyeler alabilirsiniz. Diş hekimi hangi diş implantının Sizin için uygun olduğunu söyleyecektir.

Straumann İmplant : İsviçre malı olan Straumann markası kendisinin geliştirdiği ve patentinin olduğu  SLActive  yüzeyli implantları diş hekimlerinin en çok tercih ettiği markalar arasında yer almaktadır.
Yapılan klinik araştırmaları, 3000’den fazla bağımsız bilimsel yayın, klinik olarak geçerliliği kanıtlanmış detaylı şekilde belgelendirilmiştir. İdeal doku uyumuna göre tasarlanan implantlar, Geniş protetik seçenekleri özellikleri arasında yer almaktadır.
Astra Tech İmplant: İsveç markasıdır. Eczacılık firmalarının devlerinden olan AstraZeneca Grup bünyesinde yer alır. Klinik çalışmalarında kendisini kanıtlamış bir markadır.
Biyolojik ve biyomekanik yaklaşımlar ile geliştirilmiş, detaylı bir şekilde tasarlanmış ve tüm bileşenleri birbirleriyle uyumludur. İmplant tedavilerinde sonsuz seçenekleri sunmayı amaçlamıştır. Diğer bir ilkesi Tedavi sürecini kolaylaştırmak, uzun süre kullanım olanağı sağlamaktır.
Astra dental implantlarının amacı, Astra dental ürün ve çözümlerini implant sürecini mümkün olduğu kadar kolaylaştırmak, estetik olduğu kadar uzun süreli kullanım imkanı sağlamaktadır. Astra Tech Implant sistemleri biyolojik ve biyomekanik yaklaşımlar ile geliştirilmiştir. Tüm implant detayları dikkatli bir şekilde tasarlanmıştır ve implant bileşenleri birbirleriyle uyum halindedir. Maksimum esnekliği sağlar. Ağız içi tüm implant uygulamalarında kullanılabilir.
Biomet 3i implantları : Üstün kaliteye sahiptir.  Klinik araştırmaları sonucu ürünlerini ıspatlamış ve sürekli gelişen implant sektöründe güvenilen bir markadır.
Birleşik Devletlerde üretilmektedir. Ürün geliştirmede geliştirdiği teknolojik ilerlemeler hastalara en uygun tedaviyi sunma ve iyileşme süreçlerinin en kısa olmasını amaçlar. Tıbbı sonuçları geliştirmek, müşteri memnuniyetini üst düzeye çıkarmak ve maliyetleri azaltmak için çalışmalar yapmaktadır.
Zimmer İmplantlar : Zimmer marka implantlar, Yeni ürünler ve hizmetler geliştirmeyi hedeflemiştir. 1927 yılında kurulmuştur. Ortopedik implantların yeniden yapılandırılmasında , dizayn, gelişme, üretim ve pazarlama faaliyetlerinde dünyada önde gelen lider firmalardan biridir.
Nobel Biocare(branemark): İsveç markasıdır. En köklü markalardan olup Avrupa ve Dünyada en fazla pazarı olan markadır.  Geliştirdiği “all in four” sistemiyle sektörün öncüsü konumuna gelmiştir.
Bunlar dışında SKY(bredent), Laser lok(biohorizon,Osstem,Tekka,Xıve- Ankylos(Friadent-Dentsply)
Camlog(amerika), Zimmer-SwissPlus(Amerika-İsviçre), TBR implant (Fransa) gibi markalarda bulunmaktadır.
Markalar hakkında sormak istediklerinizi konu altında ki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Tavsiye Yazı İmplant Fiyatları

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Merhaba,
  Hiossen Marka implant Güney Kore malı değildir. Amerika malıdır.
  Hiossen’in fabrikası Amerikadadır.
  Osstem’in fabrikası Güney Kore’dedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu