Biyografiler

Ebru Gürsoy Kimdir? Biyografisi

Ebru Gürsoy

Ebru Gürsoy kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır, biyografisi ve hakkında merak edilen bilgiler yazımızın devamında yer almaktadır.
Özellikle sporseverler tarafından oldukça sevilen ve tanınan ünlü sunucu Ebru Gürsoy, Koyu bir Galatasaray taraftarıdır. Çocukluktan beri kameralara ilgisi oldu ve ilkokulda tiyatro gibi faaliyetlerde yer aldı. Babasının reklamcı olmasından dolayı televizyonla tanışmış, küçük yaşta reklam filmlerinde rol almaya başlamıştır.

Ebru Gürsoy Biyografi

6 Ağustos 1980 yılında İstanbul da doğmuştur. 1,70 boyundadır. Kültür Kolejinde eğitim gördükten sonra Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinden mezun olmuştur. 1999 – 2002 yılında Uğur Dündar’ın koordinatörlüğünü yaptığı Arena programında stajyer olarak çalışmaya başlamıştır. Daha sonra sunuculuk, haber spikerliği, reklam ve dizi oyunculuğu, dergi yazarlığı, editoryal işler gibi kameranın hem önünde hem arkasında yer alan çeşitli işlerle uğraşmıştır. 2012 yılında Türkiye’nin En İyi Kadın Spor Spikeri seçilmiştir.

Üç yıl Lig TV de çalıştıktan sonra Gezi Parkı protestolarına katılımı ve desteğinden sonra şirket politikasına ters gelen söylemlerim sebebiyle işten çıkarıldı.  6 ay sonra GS Tv ile anlaştı.
Fotoğraf çekmeyi, seyahat etmeyi, keşfetmeyi, araştırmayı, hayal etmeyi sevmektedir. Yemek yapmak, dostluk, muhabbet en çok değer verdikleridir. Bir Röportajında televizyoncu olmasaydım bir gezgin olurdum ifadelerini kullanmıştır. Daha önce de GS TV’de çalışan Ebru Gürsoy 2017’de, “Gönül verdiğim takıma geri döndüm.” ifadelerine yer vermiştir. İngilizce ve İtalyanca bilmektedir.

Ebru Gürsoy, “Tek krallık Galatasaraylılık pankartı, Real Madrid’e karşı bir göndermedir. Real Madrid kralın takımı olarak adlandırılır. Biz kulüp olarak ‘Fenerbahçe Cumhuriyeti’ ifadesini tanımıyoruz. Biz Türkiye Cumhuriyeti’nden başka bir cumhuriyet bilmiyoruz.” ifadelerini kullanmıştır.

Sizin için futbol ne ifade ediyor ve ülkemiz şartları içerisinde Galatasaray hangi noktada sorusuna;
“Futbol bir ritüel gibi, din gibi, sevgili gibi, aile gibi kalbinin, beyninin, ruhunun bir köşesinde kalan, yer bulan, Ebru Gürsoy kimdirkendine alıştıran bir şey. Küçükken oynadığın mahalle maçlarının yerini stadyumlarda, tribünlerde söylediğin tezahüratlar alır ve kafa yormaya başlarsın gidişata, takıma, oyuna… Futbol Türkiye’de erkeğin metresidir. Bir de dizilerde olan herşey futbolda da var. Sevinç, hüzün, entrika, gözyaşı, gurur, coşku, ayrılık, heyecan, adrenalin, dibe vurma… bu sebeple hanımlara tavsiyem; futbolla iyi geçinsinler, onu sevmeye çalışsınlar.
Ben Galatasaray’ın kaybettiği bir maçta kalp spazmı geçirmiş bir babanın kızıyım, bizim evde televizyon kumandaları maç esnasında duvarlarda patlardı. Bende ters bir etki yaratmış olmalı ki holiganlık ve şiddet duygusundan epey uzakta, daha çok bağlılık ve sevgiye yakın bir yerde duruyorum”. ifadelerini kullanmıştır.
Deneyimleri :
(1999 – 2002)Stajyer – Arena programı, Kanal D – (2002-2005) Sunucu – Gala ve Yaşasın Hayat programları, Kanal D
(2005-2006)Haber Spikeri – tv8 de Bu Sabah – (2006-2010) Tematik kanallar D-Smart – (2010-2013) Ligtv Haber Spikeri – Program Sunucusu Digitürk – (2013-2014) Spor Spikeri, +1 tv – Mart 2014 – Kasım 2014 (9 ay) Spor Spikeri Galatasaray SK
Ebru Gürsoy’un Rol Aldığı Dizi ve Filmler :
2003 – Kampüsistan : Gökçe, 2005 – Sensiz Olmuyor : Şebnem – 2009-Kahramanlar
Yayın Yılı : 2009
Sosyal Medya Hesapları : twitter.com/ebru__gursoy – instagram.com/ebru__gursoy
Tavsiye yazı : Hande Sarıoğlu Kimdir

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu