Sağlık Haberleri

Alın Germe Ameliyatı

Alın Germe

Üst yüz germe ya da diğer adıyla alın germe ameliyatı, alın ve şakak bölgesini germeye, kaşları kaldırmaya yönelik yapılır. Modern estetik cerrahi teknikleriyle bu işlem, endoskopik teknik uygulanarak yapılır. Endoskopik alın germe ameliyatı sırasında sağ ve sol şakak bölgesinde 1 er, alnın sağ ve sol üst kısmında da 1’er tane olmak üzere saçların içinde kalacak şekilde 1,5-2 cm uzunluğunda toplam 4 adet kesi yapılır. Deri üzerinde kesilen yerlerden içeriye kamera sokularak alın derisi kaşların alt kenarına kadar zemindeki kemikten sıyrılır. Kemikten ayrılarak serbestleşen alın derisi yukarıya doğru gerdirilir, gergin bir şekilde oraya tutturulur. Deri üzerinde kesilen yerler, ince ve kendi kendine eriyen dikişlerle kapatılır. Bu şekilde hem alın bölgesi gerilmiş, hem de kaşlardaki sarkıklık düzeltilmiş olur.

Endoskopik Alın Germe Operasyonu

Estetik alın germe ameliyatı yaklaşık 1,5 saat sürer. Uygun donanıma sahip bir hastane ortamında ve genel anestezi altında yapılır. Prensip olarak 1 gün hastanede kalmak yeterli olur, ancak kendinizi iyi hissederseniz, aynı gün de hastaneden ayrılabilirsiniz. Alın germe ameliyatı sonrası dokusu oldukça gevşek olan göz çevresi bölgesinde Alın Germeşişlik ve morarmalar olur. İlk gün bu bölgeye yapılacak buz uygulaması ile şişlik ve morarmaların artışı engellenebilir. Ameliyatın ardından hasta birkaç saat içinde ayağa kalkabilirsiniz. Çoğu hastam, ameliyat sonrası kendi ihtiyacını kendisi görebilecek kadar iyi hisseder. Alın germe operasyonu sonrasında fazla ağrı hissetmeyeceksiniz, yatağa bağımlı olmayacaksınız, evinize döndükten sonra da günlük işlerinizi kendi başınıza rahatlıkla yapabilirsiniz. Oluşan şişlik ve morarmalar, normal seyrine bırakıldığında yaklaşık 1 hafta içinde kaybolur. Bu nedenle topluluk içine çıkmanız, iş hayatına dönmeniz ve çalışmaya başlamanız yaklaşık 1 hafta kadar zaman alır. Şişlik ve morluklar tamamen geçtikten sonra alın bölgesine botoks da uygulandığında ortaya çıkan sonuç çok daha çarpıcı olur.
Alın germe estetiği, kişide yılların birikimi sonucu oluşan alın kırışıklıklarını, kaşların düşmesinden kaynaklanan yorgun ifadeyi gidererek, kişinin yüzünde bir açılmayı, daha genç bir görünüme kavuşmayı ve daha canlı bakışlara sahip olmayı sağlar.
Alın Germe fiyatları ve konu hakkında sorularınızı yorum bölümünden yazabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu