Eğitim Haberleri

2019 Üniversite Tercih, Taban Puan ve Kontenjan Kılavuzu

2019 ÖSYS Üniversite Kontenjanları ve Puanları Tercih Kılavuzu

ÖSYM 2019 Üniversite Tercih, Taban Puan ve Kontenjan Kılavuzunu yayınladı.
2019 ÖSYS Üniversite Tercih Kılavuzu ile ilgili detaylar…

Adayların tercihlerini yapmadan önce, ÖSYMnin http://www.osym.gov.tr internet sitesinden ÖSYS ile ilgili bilgi ve duyuruları izlemeleri önemlidir. Adaylar, bu internet sitesinde tercihleri için yararlı olacak bilgilere erişebileceklerdir.
Not : Bu, kılavuz, adaylara ön bilgi vermek amacıyla yayımlanmıştır. Bu nedenle, adayların tercihlerini yapmadan önce tercih süresinde ÖSYM’nin internet adresinden yeniden yayımlanacak kılavuzu dikkatle incelemeleri ve
ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri gerekmektedir.

DİKKAT: Tercih süresi, 23-29 Temmuz 2019 tarihleri arasındadır. Tercih bildirim işleminizi tamamladıktan sonra “Tercih Süresi” içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercihlerinizde değişiklik yapabilirsiniz. Tercih işleminizi tamamladıktan sonra “Tercih Süresi” içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercih bilgilerinizi mutlaka kontrol ediniz ve yazıcıdan tercih listenizin bir dökümünü edinerek saklayınız

DİKKAT : Öğrenim görmek istediğiniz yükseköğretim programlarının tercih listenizdeki sırasını belirlerken çok dikkatli davranmanız ve bu programlar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Her şeyden önce hangi tablolardan tercih yapacaksanız bu tabloları dikkatle incelemelisiniz.

209-2020 eğitim-öğretim yılı için yükseköğretim programlarına yapılacak merkezi yerleştirme işlemine girecek adaylar, 2019- YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzundan faydalanarak tercih bildiriminde bulunacaklardır. 2019 TYT puanı en az 150 olan adaylar, yerleştirmede kullanılacak Y-TYT ve varsa Y-SAY, Y-SÖZ, Y-EA, Y-DİL puanlarını da göz önünde tutarak bu kılavuzdaki açıklamalara göre tercih bildirimini internetten bireysel olarak kendileri yapacaklardır.

Yazımız hakkında yorumlarınız varsa, lütfen Yorum bölümünde tüm ziyaretçilerimizle paylaşınız. Bilgi paylaştıkça güzeldir.
Üniversite Adayı olan Tüm öğrencilere Başarılar Dileriz

2019 Üniversite Tercih, Taban Puan ve Kontenjan Kılavuzu için  TIKLAYINIZ

Üniversite Ücretleri için tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. 2018 2019 guz donemi yatay gecis tarihleri bulamiyom hangi site ya da nerde bakabilirim yardimci olabilurmisiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı