Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa » Eğitim Haberleri » 2017 LYS Soru ve cevapları yayınlandı

2017 LYS Soru ve cevapları yayınlandı

LYS soru kitapçığı ve cevap anahtarı açıklandı. LYS sonuçları ne zaman açıklanacak?
Binlerce öğrencinin girmiş olduğu LYS sınavlarının ardından ÖSYM, resmi sitesinde LYS soru kitapçığı ve cevap anahtarını yayınladı.
2017 LYS sınavlarının sona ermesi ile adaylar ÖSYM’den yapılacak olan açıklamaya odaklandı. ÖSYM kendi resmi sitesi üzerinden sınav soru ve cevaplarını erişime açtı.

LYS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
ÖYSM’nin resmi internet sitesinde yer alan sınav takvimine göre; 2017 LYS sonuçları 11 Temmuz 2017’de resmen açıklanacak. Sınava giren binlerce öğrenci LYS sonuçlarını ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’nden öğrenebilecek.

2017 LYS sonuç belgesi adaylara gönderilmeyecek. Adaylar, Lisans Yerleştirme Sınavı sonuçlarını, TC. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin (https://sonuc.osym.gov.tr) internet adresinden öğrenebilecek.

2017 LYS’de 180 ve üzeri puan alan öğrenciler, LYS puan türleri ile öğrenci alan lisans programları ile birlikte YGS puanı ile öğrenci alan lisans programlarını ve ön lisans programlarını tercih edebileceklerdi.
LYS sınavları ile ilgili görüşlerinizi konu altından yorum olarak paylaşabilirsiniz.
İlgili yazımız : LYS Sonuçlarına İtiraz Dilekçesi

LYS SORU VE CEVAPLARI için tıklayın

Bu yazımız 311 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*