Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa » Sağlık Haberleri » Zirkonyum Kaplama Tedavisi Hakkında Bilgiler

Zirkonyum Kaplama Tedavisi Hakkında Bilgiler

Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum kaplama, dişlerin fiziksel yapısındaki bozuklukları düzeltmek amacıyla kullanılan bir yöntemdir. Daha çok kişilerin estetik bir görünüm kazanması amacıyla yapılır ancak bunun yanında dişlerin daha işlevsel hale gelmesi açısından da önemli bir tedavi biçimidir.

Neden Zirkonyum Kaplama Tedavisini Tercih Etmeliyim?

Zirkonyum diş kaplamaları diğer kaplama yöntemlerine göre daha az maliyetlidir. Bu yüzden kullanımı oldukça yaygındır. Zirkonyum kaplama diş, doğal diş görünümünü çok yüksek ölçüde yakalar. Diğer porselen kaplama tedavi biçimlerinde az da olsa görülen yapaylık zirkonyum kaplama da tamamen yok olur.

Zirkonyum Kaplama Tedavisi Öncesi ve Sonrası

Tedavi öncesi hastanın beklentileri ve uzman önerileri doğrultusunda hastaya en uygun tedavi biçimi seçildikten sonra zirkonyum kaplama yapılır.
Tedavi öncesinde hastanın ağız ve diş temizliği sağlanmalıdır. Tedavi sonrasında ise rutin ağız ve diş bakımlarının yanı sıra diş ipi kullanılmalıdır. Zirkonyum kaplama tedavisi sonrasında her 4-6 ayda bir uzman kontrolü gerekmektedir.

zirkonyum-kaplamaZirkonyum Kaplama Ağrılı Bir Tedavi midir?

Tedavi esnasında genellikle lokal anestezi kullanılır bu yüzden ağrı hissedilmez ancak tedaviden sonra oluşacak ağrılar için uygun ağrı kesiciler kullanılmalıdır.

Zirkonyum Kaplama Ağız Kokusuna Neden Olur mu?

Zirkonyum yapısı itibariyle metal içermediğinden insan vücuduna daha kolay adapte olur ve ağız kokusu yapmaz.

Zirkonyum Kaplama Kansere Neden Olur mu?

Bu tür söylentiler halk arasında oldukça yaygındır ancak bu söylentiler bilimsel olarak ispatlanmamıştır.

Zirkonyum Kaplamaların Ömrü Ne Kadardır?

Kişilerin ağız ve diş yapısı farklı olduğundan bu konuda kesin bir şey söylemek mümkün değildir. Ancak uygun bakımlar yapıldığında gayet uzun süreli kullanılabilen bir maddedir. Fakat kişilerin ağız ve diş yapıları sürekli değiştiğinden zamanla zirkonyum kaplamaları da değiştirmek gerekebilir. Zirkonyum kaplamanın ortalama ömrü ise 10-12 yıldır.
Zirkonyum Kaplama Tedavisi Hangi Yaş Gruplarına Uygulanabilir
Ağız ve diş yapısının gelişimini tamamlayan bireylere uygulanmasında bir engel yoktur. Ancak ağız ve diş yapısının gelişimi her bireyde farklılık gösterir ortalama 18-21 yaşlarında bu gelişim tamamlanır.

Zirkonyum Kaplama Fiyatları

Zirkonyum kaplama fiyatları her tıbbi ve cerrahi müdahalede olduğu gibi hastanın durumuna, kaç adet zirkonyum kaplama yapılacağına ve tedaviyi uygulayacak uzmana göre değişkenlik gösterir. Kesin bir rakam almak için bir uzmana başvurulmalıdır.
İlgili Makaleler:
Diş Teli Fiyatları Hakkında Merak edilenler İmplant Fiyatları hakkında Merak edilenler

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*