Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa » Moda » Yüz Tipine göre Saç şekilleri

Yüz Tipine göre Saç şekilleri

Bayanlar genelde yaz alarında bakımı daha kolay olduğu için kısa saç modellerini tercih etmektedirler. Eğer saçlarınızı kısaltmayı düşünüyorsanız yüz şeklinize göre hangi saç modelini tercih etmelisiniz bunu bilmeniz gerekmektedir. Siz değerli ziyaretçilerimizi bilgilendirmek amacıyla çeşitli moda sitlerinden derlemiş olduğumuz bilgileri siznle paylaşmak istedik.
Şayet yüzünüz kare tipinde ise saçlarınızı çene hizasında olmak şartıyla saçlarınızıhafif kat şeklinde kısaltabilirsiniz. Bu şekilde yüzünüzün kçşeli yapısını gizleyebilirsiniz. Hafif dalga vererek farklı bir imaj yaratabilirsiniz.
Kalp yüz tipindeyseniz alından çene yapısına doğru kalp şekilde bir yüze sahipseniz arkadan öne doğru uzayan bir saç kesimi seçtiğiniz takdirde yüzünüzün güzelliğini farkettirebilirsiniz.
Yuvarlak yüz tipindeyseniz saçlarınızın üst kısımlarını biraz uzun tutarak bu şekilde yüzünüzün uzun görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde ki saç kesimi ayrıca saçlarıyla fazla ilgilenme vakti bulamayanların en çok tercih ettiği saç kesim modellerindendir.
Oval bir yüze sahipseniz Şakaklarınızdan hafif katlarla başlayan, kakülle kullanacağınız,küt kesim saç modeli, yüz hatlarınızın çok daha orantılı görünmesini sağlayacaktır.
Uzun yüz tipindeyseniz asimetrik küt kesim saç modelleri size çok yakışacaktır. çenenizde biten saç boyu, yüzünüzün çok daha kısa görünmesini sağlayacaktır.

Bu yazımız 2.842 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*