Anasayfa » Genel » Türksat Otomatik kanal frekansı ve Tv Kanal frekans numaraları

Türksat Otomatik kanal frekansı ve Tv Kanal frekans numaraları

Türksat otomatik arama frekansları için ayarlamalar ve kanal frekans numaraları aşağıda verdiğimiz şekildedir. Site Editörlerimiz tarafından büyük bir önemle teker teker hazırlanan frekans numaraları pdf formatında sitemize eklenmiştir.
15 Temmuzda tam hizmete girmesi planlanan ancak son anda ertelenen Türksat 4A uydusu devreye girdi. Yeni uydunun hizmete girmesi nedeniyle çanak antenin yönü değiştirilmedi ancak, televizyon kanalları yeni frekanslara taşındı. Uydu alıcılarını yeniden taratmayan veya frekansları eklemeyenlerin mevcut kanalları izleyemeyecekleri ifade edildi.
Türksat 4A’ya geçiş yapacak olan televizyon ve radyo yayınlarının frekans değişiklikleri , 17 Eylül 2014 tarihini 18 Eylül 2014 tarihine bağlayan gece yarısı itibarı ile tamamlanmıştır.
Yeni Türksat 4A uydusu devreye girerken yeni frekans düzenlemeleri ile radyo ve televizyonların yayınlarının büyük bölümü bu uydu üzerinden aktarılacak. Turksat A.Ş. halen 429 olan televizyon kanalı sayısının 500e yaklaşacağını açıkladı. Kullanıcıların ayarlamalı Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ile uyumlu uydu alıcıları yeni frekansları otomatik olarak güncelleyeceği, yüksek çözünürlüklü HD (High-Definition) yayınların ancak uygun cihazlarla mümkün olabileceği belirtildi.
Frekanslara ulaşmak için tıklayınız.

2 yorum

  1. Selam. Bahsetmiş olduğunuz kanalın kendi sitesinden güncellenmiş frekansını deneyebilirsiniz.

  2. Murat ben kanal 67 ayarladin ve programda siraladim ikinci kez hem program siralamasinda yok hemde bulunan kanallarda da yok neden ve nerde slm.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Profesyonel Düğün fotoğraf çekimi nasıl yapılır

Her yeni çiftin en mutlu günüdür beraberliğe attıkları ilk adımları, bunu ölümsüzleştirebilmek ...