Anasayfa » internet » Türkcell 3g vınn wifi yapma

Türkcell 3g vınn wifi yapma

Türkcell 3g vınn wifi yapma nasıl yapılır ?Turkcell Vınn 3g Modem İnternet Paylaşımı, Vınn Paylaştırmak:
Elinizde wifi destekli akıllı telefon var ve Türkcell 3g vınn modeminiz var. Bilgisayarınızdan telefonunuza nasıl internet bağlantısı alabliliriz. Bir çok kişinin merak ettiği bu soru hakkında kısa bir araştırma sonucu edinmiş olduğumuz bilgileri Sizlerle paylaşmaktayız.
Sırasıyla takip edceğiniz adımlar şu şekildedir:
İlk başta Başlata tıklıyoruz sonra arama yerine cmd komutunu giriyoruz.Daha sonra netsh yazıp enter yapıyoruz, peşinden wlan yazıp tekrar enter yapıyoruz. bu işlemleri yaptıktan sonra set hostednetwork mode=allow yazıp tekrar enter ypapıyoruz. set hostednetwork ssid=ağ ismi (istediğniz bir isim verebilirsiniz xxxx gibi)yazıp tekrar enter yapıyoruz. set hostednetwork key=parola keyUsage=persistent (parola yazan yere enaz 8 haneli olacak şekilde parola giriyoruz ve enter yapıyoruz.
Artık ağımız kuruldu fakat aktif olması gerekmekte, Aktifleştirmek için start hostednetwork yazıp enter yapıyoruz ve cmdyi kapatıyoruz.Turkcell-3g-vinn-wifi-yapma Sonra Ağ ve paylaşım merkezi+bağdaştırıcı ayarılarına girdiğimizde virtual wifi bağlantısını görüyoruz. Buradaki ağ ismi kablosuz ağ bağlantısı 2 diye gözüküyor. Daha sonra ilk başta oluşturduğumuz çevirmli ağbağlantısına ( huawei mobile connect) sağ tıklıyoru,özellikler+paylaşım+diğer kullanıcıla internet bağlantısı yoluyla bağlansın işaretliyorz ve alttan oluşturduğumuz ağ bağlantısını seçiyoruz yani (kablosuz ağ bağlantısı 2 )
Hepsi bu kadar 🙂
Telefonunuzdan wifi taraması yaptığınızda oluşturmuş olduğunuz ağ ismi çıkmaktadır. Seçmiş olduğunuz parolayı girip internete girebilirsiniz.
Konu hakkında sormak istediklerinizi ve yapamayan arkadaşlar için yardım taleplerinizi konu altından yorum olarak bizlere bildirebilirsiniz.

13 yorum

 1. Bende wını wifi olarak kullanıyorum ama bunun için başka akıllı bir telefona hattı uygun boyutlarda kesip taktım normal hat gibi ve erişim noktasını açtım evde hepimiz ondan bağlanıyoruz telefon zaten bozuk sadece wifi amaçlı kullanıyorum güzel oluyor tavsiye ederim

 2. internete giriyorum bağlantı var internet alamamdım bi türlü

 3. kablosus ağ bağlantısı 2 değil de yerel ağ bağlantısı 2 diyo o mu

 4. ip adresi alınıyor diyor bağlanmıyor acaba ne yapmalıyım ?

 5. ben herşeyi yaptım ama telefonda gözükmüyo

 6. Grup veya kaynak istenen işlemi gerçekleştirmek için doğru durumda değil. sorunu geliyor lütfen yardım ediniz 🙂

 7. Biz hepsini yazdık telefondan şifreyi girdik bağlandık.Ama internete girmiyor yada acayip yavaş. Bunun sorunun nedir? herşeyi tam olarak yaptık internetimiz:Turkcell 3G, modem:vınn 21.6 mbps.

 8. abi ben cmd falan yaptım ama netsh yaptım wlan yazdım öle komut yok dio abi bi yardım etsen olmazmı abi

 9. soylenılen her seyı yaptım telefondan sıfreyı gırdım bağlandım fakat internete gırmeye calısıyom gırmıyo bağlıyım ama gır mıyo yardımcı olabılır mısınız?

  • Yazılanları sırasıyla yapınca bağlantının olması lazım, Eğer Pcyi kapatırsanız veya internet bağlantısını keserseniz bu işlemleri tekrar yapmanız gerekmekte.

 10. olmuyor hepsini yaptım komut oluşturma tamam diğer adımlarda tamam bağlandı gibi oluyor telefon bağlantı kesiliyor güvenlik altına alındı felan diyo

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Wolfteam ve Hotmail Hesabı Nasıl Alınır?

Bugün sizler için hazırladığımız Wolfteam oyununa nasıl kayıt olabileceğinizi gösteren bir rehberle ...