Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Eğitim » Tıpta Yan Dal Uzmanlık Sınavına (YDUS) Başvuruları

Tıpta Yan Dal Uzmanlık Sınavına (YDUS) BaşvurularıÖSYMden yapılan açıklamara, 25 Kasımda yapılacak olan 2012 Tıpta Yan Dal Uzmanlık Sınavı YDUSa başvuran adayların sınava girecekleri bina/salonlara atama işlemleri tamamlandı.
Ydusye nerde gireceğim : Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgelerine, TC kimlik numarası ve şifreleri ile yarın saat 14.00ten itibaren ÖSYMnin http://ais.osym.gov.tr adresinden ulaşabilecek. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafı bulunacak. Sınava Giriş Belgeleri adayların adreslerine ayrıca gönderilmeyecek.
Açıklamaya göre adayların internetten edinecekleri belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınavda yanlarında bulundurmaları gerekiyor. Belgenin geçerli sayılabilmesi için arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmaması isteniyor. Sınava giriş belgesinin arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunan adayın sınavı geçersiz sayılacak. Sınav giriş belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacak.
Adayların sınava girecekleri binaları sınav gününden önce görmelerinin yararlarına olacağı ifade edilen açıklamada, sınav giriş belgesinden başka fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları gerektiği kaydedildi.

Bu yazımız 727 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*