Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa » Üniversite Ücretleri » Ted Üniversitesi 2018-2019 yılı Eğitim ücretleri

Ted Üniversitesi 2018-2019 yılı Eğitim ücretleri

Ankara Çankaya da bulunan Ted Üniversitesin de eğitim görmek isteyen adayları bilgilendirmek amacıyla 2018-2019 Eğitim ücretlerini aşağıda paylaşmaktayız.
Üniversite hakkında kısa bilgi :
TED Üniversitesi, 7 Temmuz 2009da Türk Eğitim Derneği tarafından kurulan bir vakıf üniversitesidir. 2012-2013 akademik yılında alınan 320 öğrencisi ile eğitime başlamıştır. Eğitim dili İngilizcedir.
Tüm programlar için 2017-2018 yılı ücretleri KDV (%8) hariç 33.500 TL.’dir

 

Tam Burslu programlara Ankara il merkezi dışından yerleşen öğrencilere, yerleştirildiği programla ilgili dil puan türünde ilk 3000, diğer puan türlerinde ilk 30.000 içine giren öğrencilerin tümü 4 kişilik odalarda sabah ve akşam yemekleri dahil ücretsiz yurt hakkına sahiptir. Tam burs ile kayıt yaptıran öğrenciler, yurt imkânından yararlanmak istemezlerse kendilerine bir ödeme yapılmaz.

Üniversiteye ilk girişte verilen burslar, öğrenciler derslere kayıtlı olarak öğrenimine devam ettiği ve uzaklaştırma cezası almadığı takdirde, başarı durumu/genel not ortalamasından bağımsız olarak, öğrenimine İngilizce Dil Okulu’nda başlayan öğrenciler için 6 yılı, doğrudan birinci sınıfa başlayan öğrenciler için 5 yılı kapsar.

Burslar : Uluslararası Bakalorya Bursu / Fransız Bakalorya Bursu, Bilim İnsanı Bursu, Sporcu Bursu, Kardeş Bursu, Başarı Bursu, İhtiyaç Bursu, Çalışma Bursu gibi burslar verilmektedir.

Eğitim ücreti 2 eşit taksit olmak üzere Güz ve Bahar yarıyılı kayıtları öncesinde akademik takvimde belirtilen son ödeme gününe kadar tahsil edilir. Öğrencilerin bursları oranında olmak üzere, öğrenim ücretinin ilk taksidi akademik yılın birinci (güz), ikinci taksidi ise ikinci (bahar) yarıyılının başında ödenir.
Ted Üniversitesi İletişim Bilgileri : 
E-mail: Zekeriya.yorulmaz@tedu.edu.tr
Tel: (+90 312) 585 0067

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*