Anasayfa » Biyografiler » Selen Soyder kimdir? Biyorafi ve Fotoğrafları

Selen Soyder kimdir? Biyorafi ve Fotoğrafları

Mükerrem Selen Soyder kimdir? (Biyografi) : 26 Aralık 1986 tarihinde İzmir Alsancak içesinde doğmştur. Güzel model ilkokul, ve lise eğitimini Selma Yiğitalp lisesinde sürdürmüştür. İstanbul Bilgi Üniversitesi Tarih bölümü öğrencisidir.
2006 yılında Miss model of Turkey yarışmasında Türkiyenin en güzel modeli seçilmiştir. Çin Halk Cumhuriyetinde yapılan Miss Model of the Üniverse yarışmasında ilk 5 e girerek dikkatleri üzerine çekmeyei başardı. bu başarısıyla ülkemize en iyi model kostüm hediyesini getirdi.
Star Tv de yapılan 1200 kişinin başvurmuş olduğu Türkiye Güzellik yarışmasında birinci olan Selen Soyder ülkemizi Çin de ki yapılan yarışmalarda temsil etti.
Aynı yıl içerisinde Vakkonun modeli olan güzel oyuncu dil öğrenmek için bir süre Kanada dakalmıştır. Yer gök Aşk filminde başrol oynamıştır. Dizide göstermiş olduğu başarılı performansıyla oyunculukta da iddialı olduğunu gösteren Türkiye güzeli; daha sonra Lale devri adlı dizide oynamıştır.
2013 yılında adına bir dergi açılmıştır. selenis dergisiyle adına ilk dergi açılan insan olarak tarihe geçmiştir.  2014 eylül ayında Star Tv de yayınlanan Reaksiyon isimli diziye başlamıştır,şuan da Zeynep adı karakteri canlandırmaktadır.

Ödülleri : 2006 Miss Bikini of the Universe 2006 : En İyi Milli Kostüm
19.Siyaset Dergisi Ödülleri:  Yılın TV Kadın Yıldız
2013 4.Prestij Ödülleri:  En İyi Kadın Oyuncu
Selin Soyderin fotoğrafları
Resimlerin üzerine tıklayıp büyütebilirsiniz.

3 yorum

  1. Semra Yigitalp değil, Selma Yigitalp Lisesi o

  2. bence selen soder en güzel baynlardan güzel çünkü çoook güzel

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ulaş Tuna Astepe Kimdir

Ulaş Tuna Astepe Bu yazımızda Sen Anlat Karadeniz adlı dizide Tahir Kaleli ...