Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa » Biyografiler » Sarp Apak Kimdir? Biyografisi ve Resimleri

Sarp Apak Kimdir? Biyografisi ve Resimleri

Avrupa yakası dizisinde Tanrıverdi rolüyle ün kazanan yakışıklı oyuncu Sarp Apak ile ilgili bu yazımızda kimdir, biyografisi fotoğrafları hakkında sizlere bilgiler vermekteyiz. İnternet ortamında resimleri en çok aranan yerli oyunculardan birisi olan Sarp Apak için hayranlarına armağınımızdır 🙂
Ünlü oyuncu 11 Kasım 1981 de Diyarbakır da doğdu. 5 yaşına kadar u ilimizde kalan yakışıklı oyuncu daha sonra ailesiyle beraber Bursaya taşındı.
Tiyatroya ilk adımını, annesi, teyzesi ve yengesinin yetenek sınavlarına başvuru formu almasıyla başladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü’nü (2004) bitirdikten sonra, İstanbul’a gitti. Sadri Alışık Tiyatrosu’nda sergilenen “Ağır Roman” adlı eserde rolünü başarıyla yerine getirerek Yılmaz Erdoğan’ın da yer aldığı BKM Grubu’na dahil oldu ve Organize İşlerde rol aldı. Anadolu Kaplanı, En Son Babalar Duyar adlı dizilerinde ve Doğtaş reklamlarında da rol aldı. “Sizinkiler Dünya Kaç Bucak” adlı çocuk oyununda oynadı ve bu oyunla Türkiye turnesine çıktı. BKM’nin yanında “Mutfak” adlı ufak bir sahnesi olan bir mekanda stand-up gösterileri de yapan yetenekli oyuncu, asıl şöhretini Avrupa Yakası’ndaki Tanrıverdi rolüyle yakaladı. Daha sonra yer aldığı İşTcell reklamlarıyla da büyük beğeni topladı. Mimikleri ve hareketleri çok beğenilen Apak, Gazanfer Özcan – Gönül Ülkü Tiyatrosu’nda da “Öp Babanın Elini” adlı oyunda “Emrecan” rolünde oynamaktadır. Koyu Beşiktaş taraftarı olan Apak, kendi yazıp bestelediği “Aşkınla Yandım” şarkısıyla birçok rock müzik dinleyicisinin listesine girmeyi başardı.
Rol aldığı tiyatro oyunlar: Öp Babanın Elini, Sizinkiler Dünya Kaç Bucak, Ağır Roman, f
Filmleri: Organize İşler (2005)…Kemal, Beyaz Melek (2007)…Reşat, Plajda (2008) …. Ali, O… Çocukları (2008) Saffet, Güneşi Gördüm (2009) …. Ahmet
Dizileri: Avrupa Yakası …. Tanrıverdi (2007-2009)
Sarp Apakın fotoğrafları:
(Resimleri üzerlerine tıklayarak büyük olarak görüntüleyebilirsiniz.)

Bu yazımız 2.288 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*