Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa » Sağlık Haberleri » Saç Derisi Egzama Hastalığı

Saç Derisi Egzama Hastalığı

Eğer saçlarınızda pul pul dökülme, kaşıntı, kabuk bağlama gibi belirtiler varsa Saç Derisi Ezama hastalığına yakalanmışsınız demektir. Bu yazımızda Saç Derisi Egzaması tedavileri, belirtileri hakkında bilgiler vermekteyiz.
Kullanılan bazı şampuanlar, kozmetik ürünler (Jole, Vaks) saç derisinde alerjiye yol açmakta kaşınmaya, saç derisinin kurumasına neden olmaktadır. Hatta Bazen okadar çok olur ki dışarı çıkmak, insan içine çıkmak bile istemez duruma gelirsiniz.
Aşırı derecede stres, düzensiz beslenme, vitamin eksikliği ve genetik olarak saç derisinde egzama görülebilir. Saç derisi bezeleri aşırı olarak yağ ürettiğinden kepek oluşabilir.
Saç Derisi Egzama hastalığı nasıl tedavi edilir?
Cilt Uzmanınızın tavsiye edeceği içide çinko pirition ve salisilik asit bulunan kepek şampuanlarını kullanabilirsiniz. Yine aynı şekilde özel kremlerle bu hastalıktan kurtulabilirsiniz. Saçlarınız sürekli yağlandığı için saçınızı temiz tutmalı ve sık sık yıkamalısınız. Sıcak sudan uzak durmalı soğuğa yakın ılık su ile saçlarınızı yıkamalısınız.

Bu yazımız 481 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*