Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Eğitim » (MEB) Yurtdışında görevlendireceği öğretmenler için başvurular ne zaman?

(MEB) Yurtdışında görevlendireceği öğretmenler için başvurular ne zaman?Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) yurtdışında görevlendireceği öğretmenler için başvurular 18 MArt 2013 tarihinde başlayacaktır. 25 Mart tarihinde ise sona erecektir. Konu ile yapılan açıklamalarda Çeşitli Branşlarda 391 Öğretmenin ve 1 okul müdürünün alınacağı başvurular http://www.meb.gov.tr ve http://abdigm.meb.gov.tr adreslerinden yapılacak.
Öğretmenlerin Mesleki Yeterlilik Sınavı ile Temsil Yeteneği Mülakatı Kılavuzunu yayımladı. Bakanlığın http://www.meb.gov.tr ve http://abdigm.meb.gov.tr internet adreslerinden yapılacak başvurular, 18-25 Mart tarihleri arasında alınacak. Fotoğraflı sınav giriş belgesi 29 Mart 2013den itibaren www.meb.gov.tr ‘den alınabilecek.
Sınav ne zaman yapılacak? 6 Nisanda yapılacak sınavın sonuçları 19 Nisana açıklanacak.
Öğretmenler, Almanca, Fransızca ve İngilizce konuşulan ülkeler ile Belçika, Suudi Arabistan, Kuveyt, İran, Lübnan, Türk Cumhuriyetleri ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde görev yapacak. Almanca konuşulan ülkelerde (Almanya, İsviçre, vb.) Türkçe ve Türk kültürü dersi öğretmeni olarak 122, Fransızca konuşulan ülkelerde (Fransa, Belçika, İsviçre, Lüksemburg, vb.) Türkçe ve Türk kültürü dersi öğretmeni olarak 64, İngilizce ve Diğer Dillerde Konuşulan ülkelerde (İngiltere, Belçika, İtalya, vb.) Türkçe ve Türk kültürü dersi öğretmeni olarak 62, Belçika İbn-i Sina İmam Hatip Lisesinde görevlendirilmek üzere matematik,tarih-coğrafya ve Türkçe branşlarından 7, Suudi Arabistana matematik, müzik, tarih, Türk dili ve edebiyatı olmak üzere 59, Kuveyte 5, İrana 2, Lübnana 6, KKTCye 46 ve Türk Cumhuriyetlerine 18 olmak üzere toplam 391 öğretmen görevlendirilecek.

Bu yazımız 794 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*