Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa » Biyografiler » Mark Zuckerberg Kimdir ?

Mark Zuckerberg Kimdir ?

Facebooku kurarak adını tüm Dünyaya duyuran Mark Zuckerberg ile ilgili bilgilerin yer alacağı bu yazımızda kimdir ? kaç yaşındadır, biyografisi ile ilgili bilgiler sunulmaktadır.
Facebookun kurucusu Mark Zuckerberg Kimdir ? : 14 Mayıs 1984 tarihinde New York / White Plainsde doğmuştur. Babasının adı Edward Zuckerberg dişçi, annesinin adı Karen Zuckerberg olup mesleği psikiyatristir. Yapmış olduğu bir açıklamada Ateist olduğunu ifade etmiştir.
Lise yıllarında çeşitli bilim dallarında almış olduğu ödüllerle Dünyanın en iyi Üniversitelerinden olan Harvard Üniversitesinde eğitim almaya hak kazanmıştır.Facebook-Mark-Zuckerberg-kimdir
Burda okuyan öğrenciler içerisinden en yakışıklı erkek ile en güzel kızı üniversite öğrencilerine internet üzerinden oylattı. Üniversitenin veritabanına girerek ceza alıp disiplin kurluna sevkedildi. Bu durumdan rahatsız olup daha sonra Üniversiteyi bırakan Mark, yakın  arkadaşları Dustin Moskovitz, Eduardo Savarin ve Chris Hughes ile birlikte Facebook’ u kodlayarak Facebook.com u kurdu.
Üniversitede ki y. Dünya’ nın en genç zengini olarak tanınan Markın serveti yaklaşık 13.5 Milyar Dolar’ dır.
2010 Yılında Times dergisi yılın adamı ödülünü Mark Zuckerberg’ e verdi. 2011 Yılında The Brand Finance Global 500 listesinde Dünya çapındaki en değerli 281.marka Facebook oldu.

Bu yazımız 2.097 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*