Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa » Sağlık Haberleri » Lingual Ortodonti

Lingual Ortodonti

Lingual Ortodonti Tedavisi

Dişlerinde çarpıklık olan kişiler için pek çok seçenek var, Estetik görünümüne önem veren kişiler için ideal olan Lingual ortodonti tedavisidir.
Lingual ortodonti nedir ve diğer tedavi türlerinden farkları nelerdir?
Lingual diş telleri dişlerin ön yüzüne değil de arkasına yerleştirilir. Görünmez diş teli ve içten diş teli olarak da bilinen bu tedavi yöntemi dişlerini düzeltmek isteyenler için mükemmel bir alternatiftir.
Lingual ortodontinin en büyük avantajı, braketlerin görülmez olmasıdır. Birisi dikkatlice ağzınıza bakarsa, yakın incelemelerde ancak görülebilir. Diğer türlü kimse farketmez.
Lingual diş teline alışmak ve dişlere takılması zor olabilir. Tedavi süresi boyunca periyodik kontroller diğer ortodonti tedavilerinden daha uzun sürer.
Sert, yapışkan gıdalardan uzak durmak gerekmektedir. Mümkün olduğu kadar yediğiniz besinleri parçalara bölerek tüketmeniz daha iyi olacaktır.

Diğer ortodonti tedavilerinde olduğu gibi Lingual ortodonti tedavisinde de dişlerin doğru pozisyonda olmalarına yardımcı olmak için, dişlere hafif ve kesintisiz baskı uygulayarak çalışır. Tedavi, ortalama 18-36 ay sürmektedir.

Lingual Ortodonti Fiyatları

Göz önüne alınması gereken en büyük faktörlerden biri malzemelerin maliyetidir. Diğer diş tellerine göre daha pahalıdırlar. Tedaviyi yapacak olan ortodontiste göre, polikliniğe göre, Ülke ve ile göre de fiyatlar değişkenlik gösterebilir.
Lingual diş telleri materyallerin ve laboratuar hizmetlerinin maliyetinden ötürü, diğer tedavilere nispeten daha pahalıdır.
Not : Hastanın bulunduğu yerde (işyeri, konut, hastane v.b.) yapılan tüm uygulamalarda ücretler %50 oranında artırılır.

2019 Lingual Ortodonti Fiyatları

(TDB sitesinden alınmıştır.)

ORTODONTİ KDV Hariç KDV Dahil %8
Lingual Teknikle Angle Sınıf I Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi 1.703,70 1.840,00
Lingual Teknikle Angle Sınıf II Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi 2.074,07 2.240,00
Lingual Teknikle Angle Sınıf III Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi 2.754,63 2.975,00
Sabit Pekiştirme Aygıtı (Lingual Retainer) 560,19  605,00
Lingual Braket Tatbiki (Tek Diş) 166,67 180,00
Lingual Ataçman Tatbiki 143,52 155,00
Lingual Ark 305,56 330,00

Lingual Diş Telleri Bakımı

Ortodonti tedavilerinde ağız hijyeni, diş fırçalama ve düzenli kontrol çok önemlidir. Ortodontis tarafından Size tavsiye edilen yumuşak bir diş fırçasıyla dişlerinizi günde en az iki kez iki dakika fırçalamak gerekmektedir. Dişler arasında kalan gıda parçaları temizlenmezse tedavi süresi uzar hatta tedavi başarısız olur.
Sonuç olarak, ağız ve diş temizliği, kişinin tedavisi için kritik öneme sahiptir. Günde iki kez fırçalama plak oluşumunu ve diş çürümesini önleyecektir.
Lingual ortodonti hakkında sorularınızı merak ettiğiniz tüm bilgileri konu altından yorum olarak paylaşabilirsiniz.
Tavsiye yazı :  Diş Teli Fiyatları

Bu yazımız 259 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*