Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa » Biyografiler » Leyla Lydia Tuğutlu Kimdir? Biyografisi

Leyla Lydia Tuğutlu Kimdir? Biyografisi

Leyla Lydia Tuğutlu Kimdir Kaç Yaşında Nereli?

Leyla Lydia Tuğutlu Kimdir?, nerelidir, kaç yaşındadır, Biyografisi ve hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.
2005’te Best Model of Turkey yarışmasında Best Promising seçilmiştir. 2006 da Miss Tourism Queen International’da ‘Princess’ ödülü almıştır. Fashion TV Moda Oskarları 2007de ise gelecek vaad eden model seçilmiştir.
18 yaşında Miss Turkey 2008 güzellik yarışmasında birinci olan oyuncunun tacını yarışmanın juri üyesi olan Paris Hilton tarafından takıldı. Tescilli güzel daha sonra Miss World yarışmasında Türkiyeyi temsil etti.
Leyla Lydia Tuğutlu 29 Ekim 1989 yılında Almanya Berlinde doğmuştur. Babası Türk Annesi ise Almandır. Türkçe, Almanca ve İngilizce bilmektedir.
5 Yaşına kadar Almanya da yaşadıktan sonra ailesi ile birlikte Türkiyeye yerleşmiştir. İlk okul eğitimini Türkiye de aldıktan sonra piyano dersleri almaya başlamıştır. Anadolu Lisesi mezunudur. İstanbul Üniversitesi’nde Alman Dili ve Edebiyatı olarak eğitim görmektedir.
Beş yıl müzik ve keman dersleri almış aynı zamanda da bu süre içinde bir model ajansında çalışmıştır. konservatuarı bırakarak çok sevdiği manken ve fotomodelliğe başlamıştır.
Es-Es adlı dizide İrem rolünde oynadıktan sonra, Kirli Beyaz adlı dizide Melis karakterini canlandırmıştır. Atvde yayınlanan Kenan İmirzalıoğlu ve Bergüzar Korelinde rol aldığı dizide Songül rolünü canlandırmaktadır.
yurt dışında düzenlenen yarışmalara gidip sanat filmlerinde rol almak ve Kaliteli işler yapmak istediğini bir röportajında dile getirmiştir.
Son derece duygusal ve hassas bir yapıya sahip olduğunu ifade eden genç modelin Resmi web sitesi ve içinde kendisinin yazılar yazdığı bir blog sayfası mevcuttur. Kiralık Aşk dizisinde İz karakterini canlandırmaktadır. Leyla Lydia  Çağatay Ulusoyunda rol alacağı Ünlü isim Delibal adındaki filmde Füsun karakterini canlandırdı.
Sosyal Medya Hesapları: twitter.com/leyla_lydia – instagram.com/leylalydia/

Leyla Lydia Tuğutlu rol adlığı Dizi ve Filmler

2008-2009 – Es-es (İrem)
2010-2011 – Kirli Beyaz(Melis)
2012-2015 – Karadayı(Songül)
2013 – Günce(Aslı) (Film)
2014 – İçimdeki Ses(Ayşıl)(Film)
Leyla Lydia Tuğutlu Fotoğrafları 

Bu yazımız 3.182 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*