Anasayfa » Üniversite Ücretleri » İstanbul Şehir Üniversitesi 2016-2017 Eğitim Ücretleri

İstanbul Şehir Üniversitesi 2016-2017 Eğitim ÜcretleriÜniversite Eğitimini İstanbul Şehir Üniversitesinde görmek isteyen adayları bilgilendirmek amacıyla 2016-2017 yılı eğitim ücretlerini sitemizde paylaşmaktayız.

Lisans öğrenim ücretleri Hukuk ve Psikoloji bölümlerinde KDV dâhil 35.000 TL, diğer bölümlerde 32.000 TL‘dir. İngilizce Hazırlık Programı’nda okuyacak tüm öğrenciler için (Hukuk ve Psikoloji dahil) İngilizce Hazırlık sınıfı ücreti 32.000 TL’ dir.

Öğrenim ücreti anlaşmalı bankaların kredi kartları kullanılarak yıllık öğrenim ücreti 8 taksit; dönemlik öğrenim ücreti 4 taksit ile ödenebilir. Ayrıca öğrenim ücreti bankalardan eğitim kredisi alınarak da ödenebilir.
Peşin ödemelerde %5 indirim uygulanmaktadır.

Burslar : Şehit Çocukları bursu, Kardeş indirimi, Akademik Tercih bursu ve ilk tercih bursları gibi çeşitli burslar mevcuttur.
Aylık nakit ödenen destek bursları karşılıksız olup; belirlenen azami süreler içinde öğrenci öğrenimine ve derslerine devam ettiği sürece verilir. İngilizce Hazırlık Programı dâhil olmak üzere eğitimi süresince öğrenimine devam etmeyen öğrencinin burs kapsamındaki nakit ödemeleri ilgili yarıyıl için kesilir. Üniversiteye giriş başarı bursları kapsamında sunulan öğrenim ücretinden %100, %75, %50 ve %25 muafiyet imkânı, öğrencinin İngilizce hazırlık programında geçireceği (1+1 yıl) süre ile lisans eğitimindeki (4+2 yıl) öğrenimi süresince, not ortalaması koşulu veya ders geçme başarı koşulu aranmaksızın devam eder.
* Üniversite hakkında görüşlerinizi konu altından yorum olarak paylaşabilirsiniz.
İstanbul Şehir Üniversitesi Nerededir ? : 
Adres: Altunizade Mh., Kuşbakışı Cd No:27, 34662 – Telefon: 444 4 034

Bu yazımız 2.240 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*