Anasayfa » Sağlık Haberleri » İmplant Diş Tedavisi

İmplant Diş Tedavisiİmplant

İmplant tedavisinin tarihi çok eski çağlara dayanır. İlk 4000 sene önce Çin de uygulanan implant tedavisinin ilk modern örnekleri 20. Yüzyılın ortalarında uygulanmıştır.

İmplant tedavisi; eksik dişlerin yerine aynı işlevi görebilecek titanyum dişlerin eklenmesi işlemidir. Titanyum diğer yabancı maddelere göre çok daha yüksek oranda vücudumuza uyum sağlar ve insan vücudu titanyuma karşı bir reaksiyon göstermez. Cerrahi bir müdahale olduğundan diş hekimlerinin yapması uygun görülmez. Günlük hayatta kolayca fark edilebilecek olan eksik dişler, kişi için özgüven eksikliği ve psikolojik travmalara ortam hazırlar.
İmplant diş tedavisi yalnızca fiziksel bir tedavi biçimi olmayıp işlevsel olarak da hastanın doğal dişine yakın bir alternatif yaratmaya çalışır. Oldukça rahat bir kullanıma sahip olmakla beraber aynı zamanda son derece dayanıklı bir yapıya sahiptir ve de diğer tedavi türlerine göre daha estetik bir sonuç vaat etmektedir.

İmplant Fiyatları

İmplant diş tedavisi çok pahalı bir uygulama olmamakla beraber implant fiyatları protez markasına ve tedavi tipine göre nispeten geniş bir fiyat bandında değişkenlik gösterir. Diğer tedavi yöntemlerine göre pahalı olması dezavantajını uzun süreli ve kullanışlı olmasıyla avantaja çevirir ve bu yüzden kullanımı diğer tedavilere göre daha yaygındır.
İmplant fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın

İmplant diş tedavisi

Gelişen tıbbi imkânlar ve metarimplant-fiyatlariyeller sayesinde günümüzde artık implant tedavisi için çene yapısının sağlaması gereken bazı koşullar ortadan kalkmıştır ve hemen hemen her hastaya uygun bir tedavi biçmi geliştirilmiştir. İmplant tedavisinin yaş açısından belli bir üst sınırı yoktur yalnızca erişkin sayılabilecek yaştaki bireylere yapılması uygundur ve enfeksiyon kapma riski nedeniyle şeker seviyesi yüksek hastalara yapılması riskli olabilir.

İmplant Tedavisi

Müdahale esnasında genelde lokal anestezi uygulanır ancak hastanın talebi doğrultusunda ve uygun şartların sağlanması durumunda genel anestezi de uygulanabilir. Müdahale sonrası oluşabilecek ağrılar gerekli antibiyotik ve ağrı kesicilerle kontrol altında tutulur.

Müdahale Öncesi ve Sonrası

Müdahaleden önce ilk aşama olarak hastanın çene kemiğine uygun bir tedavi yöntemi ve implant seçimi yapılır. Müdahale esnasında enfeksiyon riskine karşılık ağız temizliği sağlanmalıdır.

İmplant, doğal dişlere göre fazladan bir bakım gerektirmez. Kişinin diş sağlığı için yapması gereken standart bakım yeterlidir. Ayrıca müdahale sonrası belli bir süre sigara tüketilmemesi uygun görülür.

İmplant dişin Riskleri var Mıdır?

Her cerrahi müdahale de olduğu gibi bir takım riskler mevcuttur ve kesin bir başarı beklemek mümkün değildir. Ancak diğer cerrahi müdahalelere göre başarı oranı çok yüksektir.
Kaynak : http://www.meltemdis.com/implant

suadiye escort

Bu yazımız 835 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*