Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Eğitim » İlkokul Kayıt Bilgileri belirlendi.

İlkokul Kayıt Bilgileri belirlendi.Milli Eğitim Bakanlığı tarafndan yapılan açıklamada İlkokullara kayıt işleminin tamamlandığını belirtti. Öğrenci velileri Çocuklarını hangi ilkokula kayıt ettireceği bilgisi http://www.meb.gov.tr adlı adlı internet sitesinde yer alan Veli Bilgilendirme bölümünden öğrenebilecekler.
Yapılan açıklamada 2012-2013 Eğitim ve öğretim yılında ürkiye genelindeki tüm resmi ilkokulların birinci sınıflarına öğrenci kayıtlarının; çocukların ulusal adres veri tabanındaki adres ve nüfus bilgileri esas alınarak il/ilçe öğrenci yerleştirme komisyonlarının belirlediği kayıt alanları doğrultusunda e-kayıt sistemi ile yapıldığı duyuruldu.
Adresini verdiğimiz Siteye giriş yaparak Veli Bilgilendirme bölümünde çocuğunuz kimlik bilgilerini girerek kayıt bilgilerini ve okulun iletişim bilgilerini görebilirsiniz.
Bu yerleştirmenin aynı zamanda 66 ay ve üzeri çocuklar için kesin kayıt anlamına geleceğinin vurgulandığı açıklamada, velilerin ek herhangi bir evrak temin etmeden, kayıt, katkı parası adı altında zorunlu bir bağış yapmadan okullar açıldığında çocuğunu okula götürmesinin yeterli olacağının altı çizildi.

Bu yazımız 1.000 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*