Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Genel » Havayollarında İndirimli Günler

Havayollarında İndirimli GünlerHavayolları taşımacılığı günümüzde en çok tercih edilen seyahat araçlarından biridir.Havayolu ile ulaşım uzakları yakınlaştırdı.İnsanlar artık uzaktaki yakınlarını istedikleri zaman görme fırsatları oluyor.Uçak turziminin tüm dünyada ve ülkemizde de gelişmesiyle birlikte havayolu firmalaru uçak sayılarını artırdı. Artık tüm firmalar daha fazla uçuş gerçekleştiriyorlar.Uçuş yaptıkları şehirleride çoğaltıp rotalarına yeni havaalanları ekleyen firmalar yaptıkları kampanyalarla birlikte insanları bir yerden bir yere uçuruyorlar.

Ülkemizde yaygın olarak uçuş yapan 4-5 tane havayolu firması var. Bu havayolu firmaları birbirleri ile rakipler ve devamlı birbirlerini takip ediyorlar.Çünkü birbirlerinin yaptıkları kampanyalara göre , harekete geçip onlarda kampanyalar yapıyorlar. Genel olarak yaptıkları bu tarz promosyonlarıda internet üzerinden yapıyorlar.Bu promosyonlu biletlerden faydalanmak için sıkı bir internet takipçisi olmak gerekiyor.AtlasJet
Atlasjet ucuz biletleri internet üzerinden bazı tarihlerde satışa çıkartılıyor.İşte bu biletlerden faydalanıp , ucuz biletlere sahip olabilmek için internet üzerinden biletimizi almalıyız. Özellikle kampanya olacağı zamanları gözden kaçırmayıp , iyi bir şekilde takipçi olabilirsek , o zaman ne zaman ve hangi tarih aralıklarında ucuz biletlerden faydalanabileceğimizi de öğreniriz.Kampanyalı biletleri alırken gideceğimiz tarihe ve saate çok dikkat etmeliyiz. Çünkü bazı firmalar kampanyalı biletlerde değişim ve iade almıyor.Yani o tarihte o uçuşta bulunmak zorunda kalıyorsunuz. Eğer esnek zaman dilimimiz varsa bu bizim için sorun olmayacaktır. Ama çalışıyorsak ve tatilimiz belli değilse bu biletlerden almak bizim biletimizin yanmasınada sebep olabilir.

İnternetten bilet alırken kendi ismimizin üzerine olmasına dikkat etmeliyiz.Çünkü havaalanında
check-in yaptırırken nüfus cüzdanımı istenir ve ordaki isme göre bize bilet bastırılır.Eğer isim farklıysa ve ya yanlış yazıldıysa birkaç küçük sorun çıkabilir. Onun için isim yazarken internette bilet alırken ismimizi doğru yazıp yazmadığımızı iyice kontrol etmemiz gerekir.Kontrol yaptıktan sonra biletini aldığımız havayolu firmasının veznesine giderek biletimizi bastırabiliriz. Uçak biletimizi aldıktan sonrada yine ismimizi kontrol etmeliyiz.Daha sonra uçak biletimizin üstündeki kapı numaralarını takip ederek uçağımızın kalkacağı noktaya yönlenmeliyiz. Özellikle Sabiha Gökçen gibi büyük havalimanlarında çok fazla kapı bulunduğu ve aynı saatlerde birden çok uçak havalandığı için bazı insanların kafaları karışabiliyor. Bu kafa karışıklığını ortadan kaldırmak için en gideceğimiz kapı numarasını biletimizden kontrol edip , havalimanında o kapıya gidip beklemeliyiz. Gideceğimiz kapıda zaten gideceğimiz yerin bilgileri yazar ve doğru yerde olduğumuza emin olmuş oluruz.

Bu yazımız 1.384 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*