Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » internet » Googleden Dünya Kadınlar Gününe özel Logo (Doodle)

Googleden Dünya Kadınlar Gününe özel Logo (Doodle)İnternetin devi olarak nitelendirilen Google, 8 Mart Dünya Kadınlar gününe özel olarak Logosunu değiştirerek bir nevi Bayanlara jest yaptı. Bilindiği gibi çeşitli özel günler ve kişiler için Doodle değiştirip günün önemi hakkında bilgiler veren Google, kullanıcılarını mutlu etmeyi amaçlamakla beraber bir çok kişi tarafından da büyük beğeni kazanmaktadır.
Dünya da Kadınlara özgü bir gününolma fikri ilk kez, 26-27 Ağustos 1910’da Kopenhag’da düzenlenen Uluslararası Sosyalist Kadınlar Konferansında fikir olarak ortaya çıktı ve kabul edildi. Bir çok ülkede her yıl kutlanmaya başladı. Fakat ilk zamanlarda herhangi bir tarih belirlenmemişti sadece ilkbahar mevsiminde kutlanmaktaydı. Tarihin 8 Mart olarak nitelendirilmesi 1921’de Moskova’da gerçekleştirilen 3. Uluslararası Kadınlar Konferansı tarafından olmuştur.
Türkiye de 8 Mart Kadınlar günü ilk defa 1921 yılında “Emekçi Kadınlar Günü” olarak kutlanmaya başlanmış 1975 yılında dahada gelişip sokağa kadar yansımıştır.
Site Editörlerimiz olarak 8 MArt KAdınlar Gününüzü kutlarız.

Bu yazımız 803 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*