Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » internet » Googleda en çok aranan kelimeler

Googleda en çok aranan kelimelerDünya devi ve en büyük arama motoru olan Google kullanıcılarına ve webmasterlara yapmış olduğu bir çok yeniliklerele sürekli kendini geliştirmektedir.
Google de en çok hangi kelimeler aranmaktadır?: Yapılan Araştırmalarda Türkiye genelinde son 3 ayda en çok aranan kelimeler facebook, youtube, face, mynet, sahibinden, hotmail, milliyet haber, oyun olarak belirlendi.
Türkiye de Sağlık bölümünde en çok aranılan kelimelerde SGK ilk sırada olurken randevu kelimesi de aranılan kelimeler arasında yer aldı. Çıkış gösteren aramalar “gıda zehirlenmesi”, “kolon kanseri” ve “vitaminler” oldu. “Sağlık” başlığında Ankaralılar en çok “SGK”, “Ankara Hastanesi”, “gazi” kelimelerini ararken, İstanbullular “randevu”, “SGK”, “Bursa” kelimelerini aradı. Bu kategoride en çok “SGK, Bursa, randevu, kalp, vitamin, Trabzon, dr, imei sorgulama, doktor” arandı.
Seyahat kategorisindeki aramalar incelendiğinde “THY” ilk sırada yer alırken, bunu “İstanbul” takip etti. Son 90 günlük dönemde “kurban bayramı tatili” araması yüzde 4 binlik artışla en yüksek çıkışı gerçekleştirirken, “kurbanbayramı”, “kurbanbayramı2012” çıkış yapan diğer aramalar oldu.
İşler ve eğitim kategorisinde ÖSYm , okul, e-okul aramaları ilk üç sırada yer aldı. Aynı dönemde dünya genelinde en çok arananlar, “Facebook, Youtube, Google, Hotmail, free, you, Yahoo, mail, Gmail, news olurken, Googleda dünyanın en çok yükselen aramaları, Gangnam Style, Hurricane Sandy, Kate Middleton” oldu.
Spor kategorisinde en çok aranan kelime Fenerbahçe olurken, ikinci sırada “Galatasaray, üçüncü sırada ise lig kelimeleri yer aldı. Bu kategoride yapılan aramalarda en büyük yükselişi Spartak Moskova, Manchester United, Real Madrid gösterdi.
İnternet ve telekom alanında Twitter, Google ve Hotmail, bilim kategorisinde Fizy, windows ve net, Bilgisayar ve elektronik ürünlerde indir ve Google oldu.

Bu yazımız 1.034 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*