Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa » Eğitim Haberleri » Formasyon Eğtiminde Son gelişmeler

Formasyon Eğtiminde Son gelişmeler

Pedagojik Formasyon Eğitimleri hakkında son zamanlarda gündeme gelen haberleri Sizler için derleyip paylaştık. Yapılan açıklamalarda bundan sonra Formasyon eğitiminin olmayacağı, Pedagojik Formasyon eğitim progamlarının açılmayacağı şuan mevcut olan öğrenciler dışında eğtim verilmeyeceği açıklandı.
Konu hakkında Yök tarafından yapılan açıklamada ” Yeni Pedagojik Formasyon sertifika programlarının açılmamasına, daha önceden açılması için gerekli izinler verilen programlarda mevcut öğrencilerden sonra kapatılmasına karar verilmiştir.” denildi.
2010-2011 yılında okurken formasyon almaya başlayan Lisans bölümlerindeki 3. sınıf ve 4.sınıf öğrencileri formasyon eğitimlerine devam edip,öğretmen atamalarında kullanabileceklerdir.
2011-2012 yılında formasyon eğitimine başlayan mezun öğrenciler de formasyon eğitimlerine devam edip,öğretmen olarak atamaları yapılacaktır. 2012-2013 yılı ve sonrasında Fen-Edebiyat Fakülteleri’ne başlayan öğrenciler pedagojik formasyon alamayacaklar ve aynı şekilde öğretmen olarak atanamayacaklardır. 2011-2012 yılında mezun olacaklar dahil olmak üzere daha önceki senelerde mezun olan adaylar da pedagojik formasyon alamayacaklar, pedagojik formasyon alan mezunlar ise öğretmen olarak atanabileceklerdir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*