Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Spor » Fatih Terim Galatasaraydan ayrılışı hakkında Basın Açıklaması yaptı

Fatih Terim Galatasaraydan ayrılışı hakkında Basın Açıklaması yaptıGalatasaraydan olaylı bir şekilde ayrılan Fatih Terim düzenlemiş olduğu basın toplantısında açıklamalarda bulundu.
Kendisinin takımdan ayrılması için yönetimin çeşitli yollarla üzerine geldiğini, bunlar arasında Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrakın yönetimden uzaklaştırılması olduğunu ifade etti.
Galatasaray değerlerini herkesten çok özümsemiş, benisemiş birisine çıkıp da Galatasaray değerlerine yanlış yaptın diyemezsiniz. İdmanda futbolcularla antreman yaparken daha terimiz soğumadan, kendisine bildirim yapmadan göreve son vermek Galatasaray değerlerine aykırıdır. Galatasaray kulübü bu değildir açıklamalarını yaptı.
Telefon kayıtlarının basına gönderilmesine tepki gösteren Fatih Terim, “Ben de telefon kayıtlarını basına mı göndereyim. Bu bize yakışır mı? Telefon meselesi, Albayrak ve Dürüst’ün ayrılıkları, aylar öncesi yeni hoca iddiaları, primin futbolcularla konuşulması, yaşananlardan sonra geçmiş olsun denmesi bir yana, şampiyonlukgalatasaray-kapak-resimleri4 için sadece futbolcuların kutlanması, daha neler neler. Bunları alt alta yazsam liste çok uzar. Bunların herhangi birinden sonra benim yerimde kim olsa istifa eder. Ben tam aksime, 4. Yıldızı takmadan gitmeyeceğim dedikçe, her şeyin şiddet arttı. Sanırım geriye baktıkça bazı şeyleri daha iyi anlıyorum. Sayın Aysal’ın televizyon programında Antalyaspor maçı sonrası söylediklerimi izlemekte bir kez daha fayda var. Maç sonra görevimin başında, göndermeye çalışsalar bile kalacağımı söylüyorum. Şimdi bunları görüştükten sonra her zor durumda bana ihtiyaç duyulan ve çağrıldığında koşulsuz hiç zorluksuz elimi ve gövdemi taşın altına sokmaktan geri kalmadım. Galatasaray kulübünde bana yaşatanlardan dolayı bazılarına hakkımı helal etmiyorum” dedi.
Bu süreç içerisinde beni tanıyan, hiç konuşmadığım halde beni anlayan ve beni her türlü platformda destekleyen herkese sonsuz teşekkür ediyorum” diyen Terim, “Milli Takım için TFF ile sözleşme imzalayacak mısınız?” sorusuna “Mayıs ayına kadar Milli Takımın başında kalmaya ve geleceğe taşınması için dizayn etme konusunda söz verdim. Henüz bu sözümün haricinde bir şey yapmadım. Söz var. Zaten bundan sonraki kariyerim beni ve ailemi bağlıyor. Yani henüz yaşananların etkisi geçmeden herhangi başka bir şey yapmam söz konusu olabilir mi? Ayrıca buna fırsat veriliyor mu?” yanıtını verdi.
12 Nisan’da TFF ile görüşüp anlaştığınız söyleniyor sorusuna ise Terim, “Böyle bir şey yok. Bunu iddia eden ispat etmeli. Ben görevimin başındayken, görüşülen, teklif edilen yabancı hocaları niye sorgulamıyorsunuz. Antalya maçı öncesi telefonda aldığım sesten, daha önce aldığım telefonlardan, ah onların dili olsa da konuşsa. Hatta Türkçe konuşsa. Yine Antalya maçı ve Beşiktaş maçının devre arasında 4. Yıldızı takmadan gitmeyeceğimi ifade ettim. 12 Nisan’la hiç uymuyor. Benim dediklerimi sorgulasanız daha iyi olur” yanıtını verdi.

Bu yazımız 826 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*