Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa » Genel » Farklı Ülkelere Para Göndermenin Kolay Yolu Moneygram

Farklı Ülkelere Para Göndermenin Kolay Yolu Moneygram

Çeşitli nedenlerle farklı ülkelere para göndermeniz gerekebilir. Bu durumda bir dizi prosedürü yerine getirmek ve daha da önemlisi risk almak yerine siz de tercihinizi moneygram yönünde yapabilirsiniz. Bu yöntemle hem güvenli hem de hızlı bir şekilde para göndermeniz mümkün olabiliyor. Üstelik dünyanın farklı 200 ülkesine para gönderebilir, işlemin sadece 10 dakikada tamamlanmasını da sağlayabilirsiniz.

Bu işlem Kuveyttürk Bankası üzerinden gerçekleştiriliyor. Ancak mutlaka banka hesabınızın olması gerekmiyor. Kimlik ibrazı ile yurt dışına para transferi işleminizi yapabilirsiniz. Sadece gönderim için değil, yurt dışından gelen para için de işlemden faydalanmanız mümkün. Kimlik ibrazı ile adınıza yurt dışından gelen parayı bankadan alabilirsiniz.

Yurt Dışında Olan Öğrenciler İçin Hızlı Para Gönderimi

Özellikle ailelerin bu işlemden sıklıkla faydalandığını söyleyebiliriz. Çocukları yurt dışında okuyan aileler para gönderimi için moneygram para transferi işlemini tercih ediyor. Bu işlemi yapabilmeniz için bir form doldurmanız gerekiyor. Bu forma Kuveyttürk internet sitesinden ulaşarak doldurabilir ya da bankanın herhangi bir şubesine gidebilirsiniz. Formu doldurmanızın ardından şubedeki görevliye kimliğinizi iletmeniz lazım.

Gönderim yapmak istediğiniz meblağ ile birlikte cüzi bir işlem masrafı ödemesi yapmalısınız. Eğer formu internet üzerinden doldurduysanız formu gönderdiğinizde size bir rezervasyon numarası bildiriliyor. Bu numara ile banka şubesine giderek yurt dışına para gönderimi işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

İlgili formda ise bazı bölümleri eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurmanız gerekiyor. Gönderi ülkesi, para birimi, meblağ, bazı kimlik bilgileriniz ve alıcıya dair bazı bilgileri yazmanız yeterli olacak. İnternet üzerinden doldurmanız halinde bir de doğrulama kodu alanını doldurmanız gerekiyor. Bu işlem sadece birkaç dakikanızı alacak.

Yurt Dışından Gelen Parayı Nasıl Alabilirim?

Aynı para tarnsferi işleminde yurt dışından sizin adınıza gelen meblağı almak için de banka şubelerinden herhangi birine gitmeniz gerekiyor. Ardından moneygram alım formunu doldurarak kimliğiniz ile birlikte ilgili yetkiliye iletin. Adınıza gelen meblağı hemen alabilirsiniz. Bu miktar TL, USD ya da Euro cinsinden olabiliyor. Eğer konuya dair daha fazla bilgi almak isterseniz Kuveyttürk Bankası web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bu yazımız 85 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*