Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa » internet » Facebook Mirasçı Özelliği

Facebook Mirasçı Özelliği

Sosyal Paylaşım sitelerinin devlerinden Facebook çok konuşulacak bir özellik getirdi. Mirasçı (legacy contact) özelliği ile istediğiniz birisini hesabınızın varis olarak bırakabileceksiniz. Siz öldükten sonra bu kişiye hesabınız için erişim verilecek. Legacy contact yani mirasçı bırakma özelliği güvenlik ayarlarınız bölümünden yapılmaktadır.
Bu kişi Sizin fotoğraflarınızı ve duvardaki bütün bilgileri arşivleyebilecek. Arkadaş taleplerini yönetebilecek ve profil resminizi değiştirebilecek. Sadece bir paylaşım kullanım hakkı olacak ama hiç bir mesajı göremeyecek.
Facebookun kendi ayarlarından bir mirasçı belirlemezseniz resmi vasiyetiniz de dijital mirasçınızın kim olduğunu belirtmeniz gerekiyor. Eğer belirtmezseniz hesabınız donduruluyor. Şuan sadece Abdde kullanılabilinen bu özellik yakında tüm facebook kullanıcılar tarafından kullanılabilecek.
Bu özellik getirildikten sonra Kullanıcılar çeşitli sitelerde konu ile ilgili ilginç yorumlar ifade edildi. Bunlardan bazıları şöyle; Facebook öldüğümüzü nasıl anlıyor, ölüm rapouru ve nufus müdürlüğünden belge ibraz edecek miyiz, diye yorumlar yapıldı. Konu hakkında ki görüşlerinizi yazımızın hemen altında ki yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

Bu yazımız 603 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*