Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » internet » Facebook mesajlarınızın okunduğunu biliyor muydunuz?

Facebook mesajlarınızın okunduğunu biliyor muydunuz?Milyonlarca kullanıcısıyla sosyal paylaşım siteleri arasında lider bir konumda olan Facebook, hayatımızın vazgeçilmezleri arasına da girmeyi başardı. Facebookun Güvenlik patronu Joe, yapmış olduğu açıklamada üyelerin birbirlerine göndermiş oldukları özel mesajlarını okunduğunu itiraf etti. Mesajların okunmasında ki amacın pedofilleri tespit etmek olduğunu iade eden Güvenlik şefi joe, Facebook yeni teknolojileri kullanarak pedofiller engellemeye çalışan bir site olduğunu kaydetti.
Facebook mesajlaşma bölümüne yapılmış olan özel bir yazılım sayesinde uygunsuz sohbetlerin tespit edilmesini sağlayıp anında ilgili kuruluşlara rapor olaran sunuyor.
Özel bir haber ajansında konuşan güvenlik şefi yaptığı açıklamada söz konusu programın sohbet esnasında alarm vererek uyarı yapıldığını ve bizlerde sohbetleri okumaya başlayarak incelemeye aldıklarını belirtti. Sosyal medya sitesini kullanan masum üyelerin zarar görmemelerini istediklerini bu yüzden böyle bir uygulama yaptıklarını açıkladı. Böylece Facebook yetkilileri resmi bir ağızdan mesajşarın okunduğunu belirterek kullanıcıların dikkatli olmalarını öneriyor.

Bu yazımız 647 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*