Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa » Eğitim Haberleri » Ek Yerleştirme Tercih Tarihleri ve Genel Bilgiler (2015-2016)

Ek Yerleştirme Tercih Tarihleri ve Genel Bilgiler (2015-2016)

Bu yazımızda Ek Yerleştirme tercihleri ve tarihleri hakkında bilgiler vermekteyiz. LYS sonuçlarının açıklanmasının ardından Üniversite Eğitimi almaya hak kazanan öğrencilerin tercih işlemlerinin bitmesinden sonra boş olan kontenjanlar için Ek yerleştirme tercih işlemleri yapılmaktadır.
Ek yerleştirme tercih tarihleri 17-21 Ağustos 2015 tarihleri arasında olacaktır. AÖF için de tarihler aynıdır. Kayıt tarihleri ise 31 Ağustos 2015 ile 04 Eylül 2015 olarak belirlenmiştir.
Not : 2015-ÖSYS sonuçlarına göre (sınavsız geçiş dâhil) yapılan genel yerleştirme sonunda boş kalan veya kaydolmama nedeniyle dolmayan kontenjanlarına ÖSYM tarafından merkezî olarak Ek Yerleştirme yapılacaktır. Sınavsız geçiş dâhil merkezî yerleştirmede bir yükseköğretim programına yerleştirilen adaylar, ek yerleştirme için başvuramayacaktır. AÖF ek yerleştirme tercihi yapabilmeniz için herhangi bir üniversiteye yerleştirilmemiş olmanız gerekmektedir. Tercih sonrası oluşan puanları görüntülemek için 2015 Üniversite Tercihleri Sonrası Lisans ve Önlisans Taban Puanları yazımızı inceleyebilirsiniz.
Bilgilendirme : Üniversitelerin lisans programlarında 18 bin 770, ön lisans programlarında ise 20 bin 19 olmak üzere 38 bin 789 kontenjan boş kaldı.
Konu hakkında görüşlerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz.
Tavsiyeler : Üniversite Tercihlerinde Öneriler

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*