Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa » Biyografiler » Çiğdem Batur Kimdir ? Biyografisi

Çiğdem Batur Kimdir ? Biyografisi

Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde Polat Alemdarın kız arkadaşı rolünde oynayan Çiğdem Batur ( Leyla  Türkmen ) kimdir, Biyografisi, nereli olduğu ve hakkında bilmek istedikleriniz aşağıda yer almaktadır.
Kurtlar Vadisi adlı diziden tanıdığımız Savcı Leyla Türkmennin gerçek ismi Ayşe Çiğdem Baturdur. 13 Temmuz 1982 yılında Düzcede doğmuştur. 1995-1999 Düzce Arsal Anadolu Lisesi eğitimden sonra Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü mezunu olan güzel oyuncu Grup Mimus Tiyatrosun da sahne alarak oyunculuğa ilk adımını attı. Daha sonra Spikerlik, sunuculuk, Sanat Akademi – tiyatro ve oyunculuk eğitimi ve seslendirme eğitimleri aldı.
2004 yılında özel bir Televizyon kanalında yayınlanan Alışveriş Çantası adlı bir programda sunuculuk yaptı. Daha sonra TRTde oyunculuk, sunuculuk ve yönetmen asistanlığı görevlerinde yer aldı.
Rol aldığı Tiyatro Oyunları: Macbett (Eugene Ionesco), Kulaktan Kulağa (Lady Issabel), Bir Şehnaz Oyun (Turgut Özakman), Philipp Hotz’un Büyük Öfkesi (Max Frisch)
Rol aldığı dizi ve filmler :Papatyam, Vazgeç Gönlüm, Gençlik Her Zaman, Gümüş, Kurtlar Vadisi Pusu
Rol Aldığı Reklamlar:
Turkcell – İnternet Reklamı
Sunuculuk:TRT 1 “Savaşta Barışta Türk Ordusu” Program Sunuculuğu 2006 (23. Bölüm), TRT 2 Politika Kulvarı – Kulvar Farkı Bölümü Yapımı-Sunumu 2004 – 2005 (26. Bölüm), ART TV – Alışveriş Çantası – Program Yapımı ve Sunumu – 2004
Yapım – Prodüksiyon:Kanal D – Haber Merkezi, TRT 1 – Bizim Evin Halleri, TRT 1 – Ablam Böyle İstedi, TRT GAP – Ezgi Günü
Çiğdem Batur ( Leyla Türkmen ) Fotoğrafları : ( Büyütmek istediğiniz resmin üzerine tıklayınız )

Bu yazımız 7.315 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*