Home » Üniversite Ücretleri » Çankaya Üniversitesi 2015-2016 Eğitim Ücretleri

Çankaya Üniversitesi 2015-2016 Eğitim ÜcretleriÇankaya Üniversitesi 2015-2016 Eğitim ve öğretim yılı Ücretleri belli olmuştur.
Çankaya Üniversitesi
Özel Üniversitesin de eğitim ücrete tabiidir. Bu güzide üniversitemizde okumak isteyen öğrenciler için editörlerimiz fiyatlar konusunda sizleri bilgilendirmek için edinmiş olduğu bilgileri paylaşmaktadır.
Çankaya Üniversitesi’nde %50 Burslu, %25 Burslu ve Burssuz öğrenim gören önlisans, lisans ve yüksek lisans öğrencilerinden her öğretim yılında, Mütevelli Heyetince belirlenen miktarda öğretim ücreti alınır.
Çankaya Üniversitesi’nin BURSLU programlarına yerleştirilen öğrencilere sağlanan burs, sadece öğretim ücretini kapsamaktadır. Karşılıksız olan bu burslar, eğitim dili İngilizce olan programlar için İngilizce Hazırlık programında geçirilebilecek süreler de dahil, öğrenci Çankaya Üniversitesi’ndeki öğrenimine ve derslere devam ettiği sürece verilecektir.
Öğretim ücreti; yarısı birinci dönem başında, diğer yarısı da ikinci dönem başında olmak üzere iki eşit taksitte ödenir. 2015-2016 akademik yılında öğretim ücreti tüm bölümler, Meslek Yüksekokulu ve Hazırlık Sınıfı için KDV hariç yıllık 23.461,- Türk Lirasıdır.
%50 Burslu : 11.731 TL – %25 Burslu : 17.596 TL’dir

BURSLU programlarına yerleştirilen öğrencilere sağlanan burs, sadece öğretim ücretini kapsamaktadır. Karşılıksız olan bu burslar, eğitim dili İngilizce olan programlar için İngilizce Hazırlık programında geçirilebilecek süreler de dahil, öğrenci Çankaya Üniversitesi’ndeki öğrenimine ve derslere devam ettiği sürece verilecektir.

Bu yazımız 10.262 kez okunmuş


One comment

  1. SAYIN YETKİLİ HER YIL BU ÜCRETLERİNİZİ BU KADAR YÜKSELTMEK ZORUNDAMISINIZ

Yorum Yaz

İşaretli alanlar zorunludur. E-mail adresiniz gizli kalacaktır *

*

Scroll To Top