Anasayfa » Dekorasyon » Çamaşır Makinası Seçerken Bunlara Dikkat Edin!

Çamaşır Makinası Seçerken Bunlara Dikkat Edin!

Çamaşır Makinası Seçerken Bunlara Dikkat Edin!

Evdeki en önemli beyaz eşyaların başında çamaşır makinası geliyor. Yeni bir makine satın almak isteyenlerin ortak beklentisi arıza yapmaması, uzun kullanım ömrü sunması ve aynı zamanda performansıyla memnuniyet yaratmasıdır. Ancak bu beklentilerin karşılanması için titiz bir değerlendirme ve kıyaslama yapılması gerekir. Marka ve model seçimi yaparken öncelikle kapasitesini değerlendirin.

Kalabalık aileler için yıkama kapasitesi yüksek olan çamaşır makinasına ihtiyaç olabilir. Makinaların yıkama kapasiteleri 5 ila 12 kg arasında değişebiliyor. Yorgan, battaniye gibi eşyaları da makinaya yıkamak isterseniz maksimum kapasite sunan bir çamaşır makinasını seçmeniz gerekir. Peki, yıkama yaparken % 100 doluluk oranını yakalamanız gerekiyor mu?

Çamaşır Makinası Tamamen Doldurulmalı mı?

Makinanın kazanı içerisinde suyun ve deterjanın rahatlıkla kıyafetlere temas edebilmesi için, çamaşır makinanızı % 80 doluluk oranı ile çalıştırmanız gerekiyor. Bu noktada yıkama kapasitesi ihtiyacınızı bu bilgiye göre belirlemenizde fayda var. Tercih yaparken makinaların devir hızına da dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın. Yeni modellerde devir hızı genellikle 800 ila 1400 arasında değişiyor.

Modelleri incelerken servis ağı geniş olan bir markanın ürününü seçmeye özen gösterin. İleride arıza durumunda servise ulaşmak için maksimum bir çaba göstermeniz gerekmez. Bu arada Bosch çamaşır makinesi gibi servis ağı geniş ve güvenilir markaların ürünlerini MediaMarkt internet sitesinde kolaylıkla inceleyebilirsiniz. Bu sitede ürünler oldukça makul fiyatlar eşliğinde beğeniye sunuluyor olması ile de ön plana çıkıyor.

Çamaşır Makinası Modellerini Kıyaslayın!

Enerji tasarrufu sunuyor olması ile de ön plana çıkan makine modellerine kolaylıkla göz atabilir ve dilediğiniz model için online olarak sipariş verebilirsiniz. MediaMarkt web sitesinde farklı markaların ürün modelleri yer alıyor. Bu sayede model kıyaslaması yapmak için beyaz eşya mağazaları arasında mekik dokumanıza gerek kalmıyor.

Makinaların tüm teknik özelliklerini görebiliyor olmanız da kendinize en uygun tasarımı seçmenizi elbette kolaylaştırıyor. Son dönemde yıkama sonrasında kurutma programına geçen modeller de dizayn edilerek kullanıma sunuldu. Hem yıkasın, hem kurutsun istiyorsanız bu yeni modelleri de MediaMarkt web adresinde hemen inceleyin. Modellerin yıkama programı seçeneklerine göz atmayı ihmal etmeyin.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*