Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa » Biyografiler » Burak Hakkı Kimdir? Biyografisi

Burak Hakkı Kimdir? Biyografisi

Bu yazımızda Burak Hakkı kimdir?, nerelidir, kaç yaşındadır ve merak edilen tüm bilgiler yer almaktadır.
Tarihte Ebu Mansur 863 tarihinde doğmuştur ve Ertuğrul Gazi zamanında yaşamamıştır.
İzlenme rekorları kıran Diriliş Ertuğrul dizisinde Ebu Mansur karakteriyle giriş yapan oyuncunun tüccar değil Sultan Alaaddin Keykubat olduğu tahmin edilmektedir.
Sultan Alaaddin Keykubat 1221-1237 yılları arasında hüküm sürmüş ve tarihin en ünlü Selçuklu Sultanı olarak bilinmektedir.
Burak Hakkı, 23 Mayıs 1972 yılında İstanbul da doğmuştur. Erenköy İlkokulunu bitirdikten sonra Fenerbahçe Lisesinin ortaokulunda eğitim görmüştür. Lise eğitimini 1986-1990 yılları arasında İstanbul Kadıköy’deki Semiha Şakir Özel Deneme Lisesinde görmüştür. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Ekonometri Bölümü mezunudur. Annesi aslen Yalova babası ise Yunanistan göçmenidir.

Üniversite yıllarında Nasaş (Ülker) basketbol takımında oynadı. Başak Gürsoy mankenlik ajansı ile modellik kariyerine başladı.

Manken ve model olarak defile, tanıtım, organizasyonlarda yer alan Burak Hakkı bir çok yarışmada ülkemizi temsil etmiştir. 16 reklam filminde rol almıştır.
1993 yılında Vizonshow u kazanarak “Bayvizon” ünvanı aldı. 1994 yılında Best Model of Turkey yarışmasında birinci oldu. 1995 yılında Avustralya’da yapılan Manhunt International yarışmasında 4. olurken aynı zamanda en iyi fotomodel seçilmiştir.
1997 yılında ise Tunus’ta gerçekleştirilen yarışmada Türkiye’yi temsil ederek ikinci oldu.

2000 yılında oyunculuk kariyerine başlayan Burak Hakkı 1994 best model of Turkey yarışmasında birinciliği paylaştığı Sema Şimşek ile evlenmiş bu evliliğinden 2008 yılında Rüzgar isminde bir çocuğu olmuştur. Sema Şimşek ile 2012 yılında ayrılmıştır. Yunan sevgilisi Hara Pappa ile evleneceği ve düğün hazırlıklarına başladığı çeşitli sitelerde ifade edilmiştir.

Burak Hakkı, 200 yılında Zehirli Çiçek” isimli dizi film ile oyunculuk kariyerine başladı.2015 yılında yayınlanan Mayıs Kraliçesi adlı dizide başrol oynadı. Diriliş Ertuğrul adlı dizide Sultan Alaaddin Keykubat karakterini canlandırmaktadır.

Anahtar kelimeler :Diriliş Ertuğrul Ebu Mansur kimdir, Diriliş Ertuğrul Sultan Alaaddin Keykubat
Tavsiye Yazı : Engin Altan Düzyatan Kimdir – Esra Bilgiç Kimdir Biyografisi

Bu yazımız 510 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*