Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa » Eğitim Haberleri » AÖF Mezunları da Pilot olabilecek

AÖF Mezunları da Pilot olabilecek

Türk Hava Yolları Pilot ihtiyacını karşılayabilmek için pilot olma şartlarını revize ediyor. Artık Açıköğretim Fakültesi Mezunları da Pilot olabilecek. 2021’e kadar ihtiyaç duyacağı 4 binden fazla pilotu ağırlıklı olarak yurt içi kaynağından karşılamayı hedefleyen Türk Hava Yolları, yetiştirilmek üzere alım yapacağı ikinci pilot aday adaylarında aranan şartlarda yeni bir düzenlemeye daha gitti.
4 yıllık sayısal ve eşit ağırlık puan türlerinden öğrenci kabul eden bölümlerden mezun adayların başvurularını kabul eden, THY geçen yıl ilk kez sözel bölümlerden mezun adaylara da şans tanımıştı.
THY, 30 Haziran 2016 tarihine kadar olacak yetiştirilmek üzere 2. pilot aday adaylarında açıköğretim mezunu olan adayların da başvurularının kabul edileceği açıklandı.
Türkiye’de yetişen pilot sayısı yetersiz kaldığı için, yurt dışından yabancı pilot alımı da yapan THY’nin bu yöndeki arayışları devam ediyor. Birçok ülkede düzenlediği Road show’lar (tanıtım turları) ile pilot arayan THY, pilot bulmak için bu kez 1-2 Haziran tarihleri arasında Cidde’de düzenleyeceği Road show ile Suudi Arabistan’da pilotlar ile bir araya gelecek. Toplantılarda THY’nin pilotlara sunduğu imkanlar tanıtılacak ve başvurular için yapılacak işlemler anlatılacak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*