Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Sağlık » Ağız kuruluğuna ne iyi gelir?

Ağız kuruluğuna ne iyi gelir?Ağız kuruluğu rahatsızlığı çekiyorsanız, öncelikle yağlı yiyeceklerden uzak durmalı, şekerli gıdalardan kaçınmalı, tuzluları tüketmemeli ve ağız hijyeninize son derece ihtimam göstermelisiniz. Çünkü tüm bu sakınmanız gereken şeyler ağız kuruluğunu tetiklemekte ve sorundan asla kurtulmamanıza neden olmaktadır.

 
Ağız kuruluğuna ne iyi gelir?
 
Ağız kuruluğunu ortadan kaldırmak için öncelikle altta yatan sebep araştırılmalıdır. Ağız kuruluğu tedavisi için soruna sebep olan kaynağın ortadan kaldırılması gerekir. Ağız kuruluğu sistemik hastalıklardan, kullanılan ilaçlardan ya da herhangi bir hastalıktan dolayı ortaya çıkıyor olabilir. Nedeni bilindiği zaman ağız kuruluğu daha kısa zamanda tedavi edilir.
Ağız kuruluğundan şikayet edenlere uzmanlar sık sık su tüketmelerini önermekteler. Sorundan muzdarip olanların günlük yaşantılarında yapacakları birkaç değişiklik ağız kuruluğunu giderir. Günde 3 kez diş fırçalamak, diş ipi kullanmak, şekersiz sakız çiğnemek, ağız nemlendiricisi kullanmak, alkol ve sigaradan uzak durmak, çay-kahve gibi içecekleri sık tüketmemek uzmanların ağız kuruluğunu gidermek için sıkça tekrar ettikleri önerileridir.

Bu yazımız 876 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*