Templates by BIGtheme NET
Anasayfa » Eğitim » Açıköğretim Lisesi Kayıtları ne zaman? (2012-2013)

Açıköğretim Lisesi Kayıtları ne zaman? (2012-2013)Açıköğretim lisesi kayıtları ve mesleki açık öğretim liselerine kayıt yaptıracak öğrencileri bilgilendirmek amacıyla paylaşacağımız bu yazıda Sizlere önemli bilgiler vermekteyiz.
2012-2013 Eğtim yılı Açıköğretim Lisesi Kayıtları ne zaman?
Yapılan açıklamalarda Açık öğretim liseleri ve mesleki açıköğretim liselelerine kayıtlar 31 Ağustosta başlamış olup Kayıt yaptırmak isteyen Açık öğretim liseleri için 14 Eylül Mesleki açıköğretim liseleri için 21 Eylül tarihine kadar kayıtlarının yaptırılması gerekmektedir.
Açık öğretim lisesine yeni kayıt yaptıracak öğrenciler il ve ilçelerde bulunan genel liseler ile milli eğitim müdürlüklerince görevlendirilen Anadolu liselerine müracaat edebilecek. Kayıtlı ancak, öğrencilik durumu sistem üzerinde silik olan öğrenciler ise il ve ilçelerde bulunan genel liselere, milli eğitim müdürlüklerince görevlendirilen Anadolu liselerine ve bölgelerinde bulunan halk eğitimi merkezi müdürlüklerine başvuracak. Mesleki açık öğretim lisesine kayıt yaptıracak öğrenciler ise yüz yüze eğitim görmek istedikleri okul müdürlüklerine başvuru yapabilecek.

Bu yazımız 1.400 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*