Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa » Eğitim Haberleri » 2018 Üniversite Tercih, Taban Puan ve Kontenjan Kılavuzu

2018 Üniversite Tercih, Taban Puan ve Kontenjan Kılavuzu

2018 ÖSYS Üniversite Kontenjanları ve Puanları Tercih Kılavuzu

ÖSYM 2018 Üniversite Tercih, Taban Puan ve Kontenjan Kılavuzunu yayınladı.
2018 ÖSYS Üniversite Tercih Kılavuzu ile ilgili detaylar…

Adayların tercihlerini yapmadan önce, ÖSYMnin http://www.osym.gov.tr internet sitesinden ÖSYS ile ilgili bilgi ve duyuruları izlemeleri önemlidir. Adaylar, bu internet sitesinde tercihleri için yararlı olacak bilgilere erişebileceklerdir.
Not : Bu, kılavuz, adaylara ön bilgi vermek amacıyla yayımlanmıştır. Bu nedenle, adayların tercihlerini yapmadan önce tercih süresinde ÖSYM’nin internet adresinden yeniden yayımlanacak kılavuzu dikkatle incelemeleri ve
ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri gerekmektedir.

DİKKAT: Tercih süresi, 7-14 Ağustos 2018 tarihleri arasındadır. Tercih bildirim işleminizi tamamladıktan sonra “Tercih Süresi” içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercihlerinizde değişiklik yapabilirsiniz. Tercih işleminizi tamamladıktan sonra “Tercih Süresi” içerisinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercih bilgilerinizi mutlaka kontrol ediniz ve yazıcıdan tercih listenizin bir dökümünü edinerek saklayınız

DİKKAT : Öğrenim görmek istediğiniz yükseköğretim programlarının tercih listenizdeki sırasını belirlerken çok dikkatli davranmanız ve bu programlar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Her şeyden önce hangi tablolardan tercih yapacaksanız bu tabloları dikkatle incelemelisiniz.

2018-2019 eğitim-öğretim yılı için yükseköğretim programlarına yapılacak merkezî yerleştirme işlemine girecek adaylar, 2018- YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzundan faydalanarak tercih bildiriminde bulunacaklardır. 2018-TYT puanı en az 150 olan adaylar, yerleştirmede kullanılacak Y-TYT ve varsa Y-SAY, Y-SÖZ, Y-EA, Y-DİL puanlarını da göz önünde tutarak bu kılavuzdaki açıklamalara göre tercih bildirimini internetten bireysel olarak kendileri yapacaklardır.

Yazımız hakkında yorumlarınız varsa, lütfen Yorum bölümünde tüm ziyaretçilerimizle paylaşınız. Bilgi paylaştıkça güzeldir.
Üniversite Adayı olan Tüm öğrencilere Başarılar Dileriz

2018 Üniversite Tercih, Taban Puan ve Kontenjan Kılavuzuna  TIKLAYINIZ

Üniversite Ücretleri için tıklayınız

Bu yazımız 13.480 kez okunmuş

Bir yorum

  1. 2018 2019 guz donemi yatay gecis tarihleri bulamiyom hangi site ya da nerde bakabilirim yardimci olabilurmisiniz..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*