Anasayfa » Eğitim Haberleri » 2017 Üniversite Tercih, Taban Puan ve Kontenjan Kılavuzu

2017 Üniversite Tercih, Taban Puan ve Kontenjan Kılavuzu

2017 ÖSYS Üniversite Kontenjanları ve Puanları Tercih Kılavuzu

LYS Sınavlarının bitmesi ile bitmesinin ardından ÖSYM 2017 Üniversite Tercih, Taban Puan ve Kontenjan Kılavuzunu yayınladı.
2017 ÖSYS Üniversite Tercih Kılavuzu ile ilgili detaylar…

Adayların tercihlerini yapmadan önce, ÖSYMnin http://www.osym.gov.tr internet sitesinden ÖSYS ile ilgili bilgi ve duyuruları izlemeleri önemlidir. Adaylar, bu internet sitesinde tercihleri için yararlı olacak bilgilere erişebileceklerdir.

 

DİKKAT: 2017-ÖSYS tercih işlemleri,18 Temmuz 2017 tarihinde başlayacak ve 26 Temmuz 2017 tarihinde sona erecektir. Adaylar tercihlerini,18 -26 Temmuz 2017 tarihleri arasında, kılavuzda yer alan kurallara göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır.Tercih işlemleri, 26 Temmuz 2017 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.
İnternet adresinden tercih bilgilerinizi mutlaka kontrol ediniz ve yazıcıdan tercih listenizin bir dökümünü edinerek saklayınız.
DİKKAT : Öğrenim görmek istediğiniz yükseköğretim programlarının tercih listenizdeki sırasını belirlerken çok dikkatli davranmanız ve bu programlar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Her şeyden önce hangi tablolardan tercih yapacaksanız bu tabloları dikkatle incelemelisiniz.

Yazımız hakkında yorumlarınız varsa, lütfen Yorum bölümünde tüm ziyaretçilerimizle paylaşınız. Bilgi paylaştıkça güzeldir.
Üniversite Adayı olan Tüm öğrencilere Başarılar Dileriz

2017 Üniversite Tercih, Taban Puan ve Kontenjan Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız

Üniversite Ücretleri için tıklayınız

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

İngilizce Öğrenmek Kâbusunuz Olmasın

İngilizce Öğrenmek Kâbusunuz Olmasın İşe alımın en büyük kriterlerinden biri haline gelen ...