Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa » Eğitim Haberleri » 2016 YGS Başvuru Kılavuzu

2016 YGS Başvuru Kılavuzu

6 Ocak – 20 Ocak 2016 tarihlerinde yapılacak olan YGS Başvuru Kılavuzu yayınlandı.
Üniversiteye girişte birinci aşama olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na başvurular, 6 Ocak – 20 Ocak 2016 tarihlerinde başlayacak, Ücret ödeme için son gün ise 21 Ocak 2016 tarihidir.   İnternet ortamından yapılacak olan başvurular 20 Ocak saat 23:59a kadar yapılmalıdır.
2016 YGS Başvuruları Nasıl Yapılacak ?:
Adaylar ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine girerek bilgilerini işlenmesi ve onay kodunun sisteme girilmesi ile
Sınav/sınavsız geçiş ücretinin yatırılması sonucunda (Başvuru işlemi tamamlanacak.
2016 YGS Kılavuzu için tıklayınız
Bir ortaöğretim kurumunda eğitime devam eden son sınıf düzeyindeki adaylardan kendi okulu başvuru merkezi olanlar, başvurularını kendi okullarından yapacaklardır. – ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli fotoğrafı ve eğitim bilgisi bulunan adaylar, başvurularını bireysel olarak internet aracılığıyla https://ais.osym.gov.tr adresinden yapılacaktır.

Geçerli fotoğraf: Son 50 ay içerisinde herhangi bir başvuru merkezinden çekilmiş ve ÖSYM tarafından reddedilmemiş fotoğraf, geçerli fotoğraftır.

Eğitim bilgisi: 2008 yılı ve sonrasında MEB’e bağlı bir ortaöğretim kurumdan mezun olanlar ile daha önce yapılan ÖSYS sınavlarına başvuru yapmış adayların Eğitim Bilgileri ÖSYM sisteminde bulunmaktadır. Bu bilgiler, başvuruda başvuru ekranına yansıtılacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*