Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa » Yatay Geçiş » 2016 Bahar Dönemi Yatay Geçiş Başvuru Tarihleri ve Kontenjanları

2016 Bahar Dönemi Yatay Geçiş Başvuru Tarihleri ve Kontenjanları

2016 Bahar Dönemi Yatay Geçiş Önlisans Kontenjanları ve Başvuru Tarihleri belli oldu. Yök tarafından açıklanan bilgilere göre bahar dönemin de yapılacak olan önlisans Yatay Geçiş başvuru tarihleri, kontenjanları, Değerlendirme tarihleri, kayıt bilgileri ve tarihleri toplu olarak yayınlanmıştır. Merkezi yerleştirme için geçişler üniversite öğrenci işleri sayfalarından duyurulacaktır.
YÖK Yatay Geçiş’te %10 Kararı
Yükseköğretim Yürütme Kurulu’nun 19.08.2015 tarihli toplantısında, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda kontenjan verilen KKTC dahil yurt dışındaki üniversitelerin birisinden ülkemizdeki yüksek öğretim kurumunun ilgili programının her bir sınıfına yatay geçiş yapabilecek öğrenci sayısının o programın ilgili sınıfının yurtdışı yatay geçiş kontenjanının yüzde 10’unu geçmeyecek şekilde olmasına karar verilmiş olup, söz konusu kararın 2015-2016 eğitim öğretim yılı yatay geçiş işlemlerinde de uygulanması hususu üniversite rektörlüklerine bildirilmişti.

Ancak 2015-2016 eğitim öğretim dönemi için yapılan yatay geçiş işlemlerinin büyük ölçüde tamamlanmasından dolayı ve mağduriyetlerin yaşanmaması için ilgili kararın 2016-2017 eğitim öğretim döneminden itibaren uygulanmasına karar verilmiştir.
2015-2016 Bahar Dönemi Üniversitelerin Önlisans Programları İçin Ayrılan Kurumlar Arası Yatay Geçiş Kontenjanları İle Başvuru ve Değerlendirme Takvimi

Yatay Geçiş Başvuru Tarihleri :

Yatay Geçiş Kontenjanları:

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*