Anasayfa » Yatay Geçiş » 2016 Bahar Dönemi Yatay Geçiş Başvuru Tarihleri ve Kontenjanları

2016 Bahar Dönemi Yatay Geçiş Başvuru Tarihleri ve Kontenjanları

2016 Bahar Dönemi Yatay Geçiş Önlisans Kontenjanları ve Başvuru Tarihleri belli oldu. Yök tarafından açıklanan bilgilere göre bahar dönemin de yapılacak olan önlisans Yatay Geçiş başvuru tarihleri, kontenjanları, Değerlendirme tarihleri, kayıt bilgileri ve tarihleri toplu olarak yayınlanmıştır. Merkezi yerleştirme için geçişler üniversite öğrenci işleri sayfalarından duyurulacaktır.
YÖK Yatay Geçiş’te %10 Kararı
Yükseköğretim Yürütme Kurulu’nun 19.08.2015 tarihli toplantısında, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunda kontenjan verilen KKTC dahil yurt dışındaki üniversitelerin birisinden ülkemizdeki yüksek öğretim kurumunun ilgili programının her bir sınıfına yatay geçiş yapabilecek öğrenci sayısının o programın ilgili sınıfının yurtdışı yatay geçiş kontenjanının yüzde 10’unu geçmeyecek şekilde olmasına karar verilmiş olup, söz konusu kararın 2015-2016 eğitim öğretim yılı yatay geçiş işlemlerinde de uygulanması hususu üniversite rektörlüklerine bildirilmişti.

Ancak 2015-2016 eğitim öğretim dönemi için yapılan yatay geçiş işlemlerinin büyük ölçüde tamamlanmasından dolayı ve mağduriyetlerin yaşanmaması için ilgili kararın 2016-2017 eğitim öğretim döneminden itibaren uygulanmasına karar verilmiştir.
2015-2016 Bahar Dönemi Üniversitelerin Önlisans Programları İçin Ayrılan Kurumlar Arası Yatay Geçiş Kontenjanları İle Başvuru ve Değerlendirme Takvimi

Yatay Geçiş Başvuru Tarihleri :

Yatay Geçiş Kontenjanları:

9 yorum

 1. Slm 2017 yılında ocak ayı kurumlar arasi yatay geçiş tarihleri fırat üniverstesi için

 2. Merhaba…
  Onlisans birinci sinif ogrencisiyim myp yatay gecis yapmak istiyorum bahar doneminde yapabilir miyim?yoksa bahar doneminde onlisans programlari arasindami yatay gecis basvurusu yapilabilir?yardimci olursaniz cok sevinirim.

 3. Selâmun aleykûm ben amasya universitesi halkla ilişkiler ve tanıtım bölümü öğrencisiyim .. Yatay geçiş yapmak istiyorum ama merkezi sistemle çünkü ilk dönemden alttan dersim var .. İkinci öğretimim ikinci sinif icin yapicam … Yalniz bolumum bircok universitede yok var olanlarin coguda benim bu bolume girdigim puandan daha yuksekte aliyorlar ..ne yapmam gerekiyor bana yardimci olursaniz sevinirim .. Gercekten onemli benim icin .. Selametle ..

  • Aleyküm Selam,

   Size yardımcı olmak isterim ama maalesef hiç bir bilgim yok. Yatay GEçiş yapmak istediğiniz Üniversiteler ile iletişim kurarsanız Size yardımcı olabilirler.
   2016-2017 yılı Yatay Geçiş Tarihlerine buradan ulaşabilirsiniz.

 4. merhaba 2016-2017 yatay geçiş tarihlerini bulamadım ne zaman yayınlanacak yada yayınlandı mı bir bilginiz var mı (ACİL)

 5. merhaba kktc den geçiş yamayı düşünüyorum Türkiyeye ama kontejanları bulamıyorum ve genelde myo çıkıyor nerden bulabilirim

 6. 2016-2017 üniversity arası yatay geçiş ne zaman belli olacak?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Karadeniz Teknik Üniversitesi Yatay Geçiş Başvuruları

Karadeniz Teknik Üniversitesi Yatay Geçiş Başvuruları, Başvuru Tarihleri ve detaylar… 2016-2017 Eğitim-Öğretim ...