Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa » Eğitim Haberleri » 2015 YGS Sınav Giriş Yerleri Ne Zaman Açıklanacak ?

2015 YGS Sınav Giriş Yerleri Ne Zaman Açıklanacak ?

15 Mart 2015 tarihinde yapılacak olan YGS (Yüksek Öğretime Geçiş)Sınavı için giriş yerleri ne zaman açıklanacağı sınava girecek olan adaylar tarafından merakla beklenilmekte…
Saat 10:00da başlayacak olan sınav süresi 160 dakika olarak belirlenmiş olup,Türkçe Testi: 40 soru, Matematik Testi: 40 soru, Sosyal Bilimler Testi: 40 soru, Fen Bilimleri Testi: 40 soru olmak üzere toplam 160 soru bulunmaktadır.
Adaylar, 2015-YGS Sınava Giriş Belgesinin çıktıları ile nüfus cüzdanı veya pasaportunu sınavda yanlarında bulundurmak zorundadır. Sınava Giriş Belgesi adayların adreslerine gönderilmeyeceği için bu belgeyi ÖSYMnin sitesinden temin edebilirsiniz.
Daha önce yapılan sınavları göz önüne alırsak ÖSYM sınav giriş yerlerini sınavdan 10 gün önce açıklamaktadır. Tahminen sınav giriş yerleri 5 Mart 2015 tarihinde açıklanılacağı beklenilmektedir.
Sınav giriş belgelerine ÖSYMnin ais.osym.gov.tr adresindeki bilgilerinizle giriş yaparak ulaşabilirsiniz. Sınava gireceğiniz okulun yerini ulaşım bilgilerini daha önceden gidip görmeniz veya araştırmanızı tavsiye etmekteyiz. Sınavlara girecek olan tüm adaylara başarılar dileriz.

Bu yazımız 458 kez okunmuş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*