Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa » Eğitim Haberleri » 2015 LYS Sonuçları açıklandı

2015 LYS Sonuçları açıklandı

Binlerde Üniversite Adayının sabırsızlıkla beklediği 2015 LYS Sonuçlarını nihayet açıklandı.
Sonuçları nerden nasıl öğrenebilirim :
ÖSYM tarafından yapılan açıklamada 13-14 ve 20-21 Haziranda yapılan 2015 LYS sonuçları, adaylar”https://sonuc.osym.gov.tr” internet adresinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecek. Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.
ÖSYM Aday Şifresini Unutanlar ne yapacak? :
LYS sonuçları öğrenmek ve üniversite tercihlerini yapabilmek için adayların mutlaka ÖSYM Aday Şifrelerine sahip olmaları gerekiyor.
ÖSYM’nin sitesine girerek ais.osym.gov.tr’den adresinden şifrenizi ücretsiz olarak yeniden alabilirsiniz. Siteye girdikten sonra “Şifremi Unuttum” alanına girerek yöneltilen soruları doğru yanıtlamanız gerekmektedir.
Fen Bilimleri Sınavının (2015-LYS-2) kimya testinin temel soru kitapçığında yer alan 8 ve 14. sorular ile 14 Hazirandaki Yabancı Dil Sınavının (2015-LYS-5) İngilizce testinin temel soru kitapçığında yer alan 49. soru, ÖSYM Yönetim Kurulu kararı ile iptal edildi.
“Sınavdan sonra yapılan analizlerde bir testteki sorulardan herhangi biri, biçimsel veya bilimsel bir nedenle ÖSYM tarafından geçersiz sayıldığı takdirde, ilgili testte yer alan sorulardan herhangi birini işaretleyen tüm adayların bu soruyu doğru cevapladığı kabul edilecektir” hükmü gereği; kimya testi ile İngilizce testinde en az bir cevabı bulunan tüm adayların bu soruları doğru cevapladıkları kabul edilerek değerlendirme işlemi yapıldı.
Sonuçlarla ilgili detaylar ilerleyen saatlerde burda olacaktır.
2013 LYS Sonuçlarına İtiraz Dilekçesi
ÖSYS 2015 ÜNİVERSİTE BÖLÜMLERİ VE KONTENJANLARI KILAVUZU

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*